66-latek zatrzymany za nielegalną bimbrownię

66-latek zatrzymany za nielegalną bimbrownię

Data publikacji 25.05.2020

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podczas nielegalnej produkcji alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, około 2500 litrów zacieru oraz ponad 750 litrów gotowego alkoholu. 66-latek usłyszał już zarzut. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara pozbawienia wolności do roku.

W piątek tuż przed 10, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na prywatnej posesji w gminie Juchnowiec Kościelny, odnaleźli bimbrownię. Mundurowi zastali mężczyznę podczas nielegalnej produkcji alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę służącą do produkcji alkoholu, około 2500 litrów zacieru oraz ponad 750 litrów alkoholu etylowego. 66-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Jak szacują policjanci, wprowadzenie na rynek nielegalnego alkoholu, naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 35 tysięcy złotych.

Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*