Connect with us

Z Kraju

Ruda Śląska: Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę. Miał broń

Do śmiertelnego doszło około godz. 6:00 w poniedziałek w Rudzie Śląskiej – Bykowinie podczas próby zatrzymania. Według rzeczniczki śląskiej policji 36-letni mężczyzna wyciągnął broń ostrą, z której mierzył w stronę funkcjonariuszy. Policyjni kontrterroryści oddali strzały do agresywnego kierowcy, który podczas ucieczki staranował radiowozy.

W poniedziałek z samego rana śląscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępstw narkotykowych prowadzili czynności w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej – Bykowinie. Policjanci mieli  zatrzymać i doprowadzić do prokuratury. Sprawa miała związek z handlem narkotykami. Policjanci niestety nie zastali poszukiwanego w domu. Został jednak zauważony na jednej z dróg dojazdowych do miejsca swojego zamieszkania. Gdy poszukiwany zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać, zaczął uciekać swoim samochodem.

„Mundurowi rozpoczęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Policjanci mieli również podejrzenia, że mężczyzna posiada broń. W trakcie ucieczki mieszkaniec Bykowiny staranował radiowozy, którymi mundurowi próbowali zablokować mu drogę. Kiedy dojechał do skarpy i nie miał już możliwości kontynuowania dalszej jazdy, wybiegł z samochodu. Następnie wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku stróżów prawa” – podała śląska policja.

„Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował, więc mundurowi byli zmuszeni użyć broni” – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. – Wybiegł z samochodu, odwrócił się w kierunku policjantów i wymierzył w ich kierunku – powiedziała rzeczniczka.

Mężczyzna zmarł mimo reanimacji

Obecny na miejscu policyjny zespół medyczny reanimował mieszkańca Rudy Śląskiej, jednak na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. – Ten mężczyzna był wcześniej karany. W październiku ubiegłego roku podczas interwencji w jego mieszkaniu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali u niego narkotyki. Już wtedy ten mężczyzna odgrażał się policjantom, że ich zabije – powiedziała podinspektor Aleksandra Nowara.

Na miejsce zdarzenia został skierowany wydział kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. – Wszystkie procedury, które w takich sytuacjach muszą być wykonane, zostały już wdrożone przez komendanta wojewódzkiego – dodała.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki