Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa nowogardzkiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (23.05.2020 r), około godz. 19:00 funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowogardzie będąc po służbie zwrócił uwagę na mężczyznę, który „chwiejnym” krokiem wsiadł do swojego samochód marki Skoda po czym włączył silnik i próbował ruszyć z miejsca.

Policjant bez wahania zatrzymał kierującego, zabrał mu kluczyki od samochodu, zapobiegając tym samym jego dalszej jeździe. O całym zdarzeniu  powiadomił dyżurnego policji.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który kierował autem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

mł.asp.Anna Dygas

  • Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*