Weekend na drogach Warmii i Mazur

Weekend na drogach Warmii i Mazur

Policjanci z Warmii i Mazur od piątku do niedzieli zatrzymali 38 kierujących, którzy nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych, postanowili kierować mimo wcześniej spożytego alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali również tych, którzy na drogach naszego regionu przekraczali dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Kętrzyn:

W piątek (22.05.2020) kwadrans przed godziną 23:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na parkingu poza droga publiczną. Na miejsce zostali wysłani reszelscy funkcjonariusze, którzy na ulicy Ogrodowej zastali mężczyznę przy rozbitym pojeździe marki volkswagen, którym to 47-latek miał uderzyć w zaparkowany autobus. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obcokrajowca. Jak się okazał, był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie tez odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.
W sobotę (23.05.2020) kwadrans przed godziną 21:00 dzielnicowy z Korsz zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Korsze. Silna woń alkoholu nasuwała przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia, wykazując blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie 29-latka. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.
Tego samego dnia kwadrans po godzinie 21:00 w Reszlu przy ulicy Słowiańskiej funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Reszlu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Passat. Funkcjonariusze po podejściu do auta wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 31-latka obowiązuje zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mieszkaniec Reszla odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Szczytno:

W piątek (22.05.20r.) parę minut po godzinie 18:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Jerutki w gminie Świętajno, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda Transita. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 46-letni mieszkaniec woj. łódzkiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał ponad 2,5 promila.

W sobotę (23.05.20r.) około godz. 13:00 w miejscowości Targowo w gminie Dźwierzuty, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego poddawali kierujących badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli kierowcę Forda Transita. Okazało się, że za kierownicą siedział 68-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że 68-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Również w sobotę (23.05.20r.) około godz. 20:30. oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, który oświadczył, że nietrzeźwa kobieta podjechała samochodem pod jeden ze sklepów monopolowych, położonych na terenie miasta. Skierowany na miejsce patrol interwencyjny na ul. Piłsudskiego w Szczytnie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Clio. Za kierownicą pojazdu siedziała 35-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Funkcjonariusze poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miała ona blisko 2,5 promila. 35-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi.  Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kierujące Renault za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (23.05.20r.) policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Rozogi, kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Około godziny 20:30 zatrzymali kierującego pojazdem marki Hyundai, który jechał z prędkością 123 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. 26-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.

W niedzielę (24.05.20r.) parę minut przed godziną 21:00 w miejscowości Dąbrowy szczycieńscy policjanci ruchu drogowego ujawnili kierowcę, który przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 57 km/h. 41-latek, który kierował Audi pędził z prędkością 107 km/h, przy ograniczeniu, w tym miejscu prędkości do 50 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego.

Również w niedzielę (24.05.20r.) parę minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motocyklisty w miejscowości Rudka w gminie Szczytno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 49-letni mieszkaniec gminy Szczytno, jadąc motorem marki Kawasaki przez miejscowość Rudka, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zajścia motocykl wywrócił się i przygniótł kierowcę. Mężczyzna podróżował sam. W wyniku odniesionych obrażeń został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Policjanci ustalili, że motocykl nie był własnością 49-latka. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Giżycko:

Spośród dwóch kierowców prowadzących pojazd na tzw. „podwójnym gazie” rekordzistą okazał się 66-letni mieszkaniec Giżycka, który został zatrzymany przez innego kierowcę w miejscowości Kruklanki.

Policjanci ustalili, że 66-letni kierowca jechał przez miejscowość Żabinka gm. Kruklanki. Świadek całego zdarzenia poinformował, że sposób jazdy, jasno wskazywał na to, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Kiedy kierowca Renaulta zatrzymał się przy sklepie w m. Kruklanki to zostały mu odebrane kluczyki od samochodu. W tym momencie kierowca opuścił auto i oddalił się z miejsca. Policjanci ujawnili mężczyznę na terenie m. Kruklanki, który przyznał, że jechał autem Renault będąc w stanie nietrzeźwości, a oddalił się z miejsca, ponieważ bał się konsekwencji. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi kierujący nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Audi. W trakcie czynności okazało się, że 45-letni sprawca kolizji jest pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nietrzeźwy kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je już wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci także zatrzymali kierowcę Skody, który pędził z prędkością 119 km/h ulicą Obwodową w Giżycku. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat i punkty karne oraz  zatrzymali jego prawo jazdy.

Elbląg:

W czasie weekendu aż 10 kierujących pożegnało się ze swoim prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. Powód: przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policyjna „Grupa speed” zatrzymywała kierujących, którzy jechali z prędkością blisko 120 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 40 lub 50 km/h.
W miejscowości Żurawiec pewien 32-letni mężczyzna kierujący osobowym volvo jechał z prędkością 116 km/h.
Inny, 40-letni kierujący w miejscowości Swędkowo poruszał się swoim volkswagenem, mając na liczniku 118 km/h.
Jeszcze inny tym razem 64-latek w miejscowości Raczki, rozpędził swoje volvo do 119 km/h. To tylko trzy wybrane przypadki.
Każdy z wymienionych kierujących został ukarany 500 złotowym mandatem karnym, 10 punktami oraz zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Pisz:

Policjanci piskiej drogówki w piątek ( 22 maja br.) przed godz. 22.00 pełnili patrol statyczny w miejscowości Maldanin. To właśnie tam zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW jadący ze znaczną prędkością. Pomiar wykazał 150 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Pojazdem marki BMW kierował 20-letni mieszkaniec gminy Pisz. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Dodatkowo ukarali go mandatem i nałożyli punkty karne.
W niedzielę (24 maja br.) około godz. 13.00 piska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej motorowerzystę. 36-letni mieszkaniec gminy Pisz jechał pojazdem marki Baotion. Mężczyzna był trzeźwy, ale złamał orzeczony mu sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od 2017 roku do października tego roku. Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Działdowo:

W piątek (22.05.2020r.) w miejscowości Dębowiec w gminie Lidzbark na drodze wojewódzkiej nr 544 km kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą, 58-letni mieszkaniec gminy Nidzica, podczas wyprzedzania na łuku drogi jadącego motorowerem mieszkańca gminy Lidzbark, nie zachował należytego odstępu od motorowerzysty, w wyniku czego ten wpadł jednośladem do rowu. 48-letni motorowerzysta na skutek upadku doznał obrażeń ciała i karetką pogotowia przetransportowano go do szpitala w Działdowie. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierującego ciężarówką wykazało, że mężczyzna kierował po użyciu alkoholu. Kierujący jednośladem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Nidzica prawo jazdy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Lidzbarka.

W sobotę (23.05.2020r.) w miejscowości Narzym w gminie Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego  zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Dacia Dokker. Za kierownicą auta siedział 46-letni mieszkaniec gminy Iłowo. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali mu dokument prawa jazdy. Mężczyzna odpowie za wykroczenie prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Grozi mu kara grzywny lub aresztu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei w miejscowości Pożary w gminie Działdowo policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Kymco Vitality, który prowadził mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że kierujący jednośladem 62-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie, a do tego prowadził pojazd wbrew obowiązującemu go sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Również w tym przypadku policjanci uniemożliwili kierującemu dalsza jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Olecko:

Wczoraj (24.05.2020 r.) przed godz. 16:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Środkowej kierujący osobowym nissanem uszkodzi zaparkowany tam pojazd marki Ford. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkanaście minut później oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że mieszkaniec Olecka na skrzyżowaniu ulicy Nocznickiego i Alei Lipowej uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy.  Jak wynikało z relacji świadka, kierujący nissanem zatrzymał się na skrzyżowaniu, a silnik w jego pojeździe bardzo głośno pracował. Po tym mężczyzna wysiadł z samochodu i poprosił przechodnia, aby ten pomógł mu zepchnąć pojazd z ulicy. Kiedy mężczyzna podszedł do kierowcy poczuł od niego zapach alkoholu. W związku z tym zabrał mu kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego wykonujący na miejscu czynności, poddali 36-latka badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.  Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że pojazd którym poruszał się mieszkaniec Olecka nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych. W czasie prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż to właśnie zatrzymany 36-latek uszkodził kilkanaście minut wcześniej na ul. Środkowej pojazd marki Ford. Jego pojazd posiadał uszkodzenia oraz ślady lakieru pojazdu na który najechał. 

36-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również karny za wykroczenia, które popełnił. Również w niedzielę (24.05.2020 r.) oleccy policjanci zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość  o 57 km/h. Mieszkaniec Gołdapi w miejscowości Sedranki jechał osobowym BMW z prędkością 107 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Nowe Miasto Lubawskie:

W piątek ok godz. 17:00 w Łąkorku patrol dzielnicowych z Biskupca zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem corsa. 28-latek siedzący za kierownicą auta miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Oprócz tego posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ok godz. 19:40 w Słupnicy ci sami dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 23-letni mieszkaniec gminy Biskupiec miał  w organizmie 2 promile alkoholu.

W sobotę tuż po północy policjanci zostali wezwani na interwencję do Radomna. Tam z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący passatem jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Także w sobotę, ok. godz. 21:30 na ul. Grudziądzkiej w Biskupcu tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem.  36-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu.

W niedzielę ok godz. 15:00 w Mrocznie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem mieszkańca gminy Grodziczno. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 63-latka ponad 2 promile alkoholu.

Ok. godz. 19:45 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Tym razem był to kierujący rowerem 33-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Ok. godz. 21:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na ulicy Długiej w Nowym Mieście kierujący seatem uderzył w murek, a następnie wysiadł z auta i się oddalił. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymali kierującego autem. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec miasta. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Także wczorajszego wieczoru na ulicy Kwiatowej w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 35-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia policjanci mierzyli prędkośc na ulicy Sienkiewicza w miejscowości Kurzętnik. Ok godz. 9:00 zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który w rażący sposób przekroczył prędkość. Kierowca jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali 47-letniemu mieszkańcowi województwa wielkopolskiego prawo jazdy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został także ukarany mandatem i punktami karnymi.

Nidzica:

Wczoraj (24.05.2020 r.) około godz. 8:00 w Muszakach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który w rażący sposób przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna poruszał się pojazdem busem marki Mercedes z prędkością 108 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość aż o 58 km/h. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny za popełnione wykroczenie w wysokości 400 zł i 10 pkt. W myśl obowiązujących przepisów, uprawnienia zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia (24.05.2020 r.) około godz. 12:00 oficer dyżurny tutejszej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Januszkowo gm. Kozłowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Skodą Octavia, 36-letni mieszkaniec gm. Kozłowo w trakcie włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Seatowi Toledo, którym kierował 39-letni mieszkaniec gm. Olsztynek. Wyczuwalna woń alkoholu i bełkotliwa mowa kierującego skodą nasuwały myśl, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Przypuszczenie potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że sprawca kolizji – kierowca Skody – nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Niebawem mieszkaniec gm. Kozłowo odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i kierowanie pomimo braku uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 zł.

W miniony weekend (22-24.05.2020 r.) nidziccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 5 rowerzystów, którzy wsiedli na jednoślady pomimo wcześniej spożywanego alkoholu. Mężczyźni „wydmuchali” od 0,34 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jeden z nich, 60-letni mieszkaniec gm. Nidzica wsiadł na rower pomimo wcześniej orzeczonego zakazu kierowania pojazdami obowiązującego do listopada 2020 r. Niebawem wszyscy mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Iława:

Iławscy policjanci podczas patrolu miasta w sobotę kilka minut po godzinie 1:00 zauważyli, jak kierujący nissanem jedzie przez miasto ze znaczną prędkością. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował. Policjanci zaczęli gonić kierującego nissanem.  Mężczyzna został zatrzymany przez drugi patrol, kiedy to spowodował kolizję z radiowozem wyjeżdżając z Lubawy w stronę Żuromina. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że nissanem kierował 17-latek nie posiadający uprawnień, mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. Młody mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
W Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 28-latek ma już aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi i jechał jednośladem mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Tymczasem w Jędrychowie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latek kierował samochodem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi województwa pomorskiego.

(ab/ic/ich/kn/as/jn/js/lm/ap/jk/rj)

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*