Kalisz – Areszt za usiłowanie zabójstwa

Kalisz – Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali zatrzymali 35-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

19 maja, przed północą kaliscy policjanci zostali powiadomieni o odnalezieniu przez strażaków, podczas akcji gaśniczej, rannego mężczyzny. Okazało się, że 53-latek ma rany kłute klatki piersiowej. Nie potrafił wyjaśnić co się wydarzyło. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Na miejscu podczas oględzin miejsca zdarzenia, policjanci zabezpieczyli m.in. nóż, który mógł mieć związek ze sprawą. Zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy pomógł policjantom Wydziału Kryminalnego w wytypowaniu prawdopodobnego sprawcy przestępstwa. Zatrzymanie 35-latka nie było łatwe, ponieważ nie posiada on stałego miejsca zamieszkania. Ostatecznie, po kilkunastu godzinach od zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na terenie Kalisza.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, dał Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu podstawy do przedstawienia zarzutu 35-latkowi. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te przestępstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Anna Jaworska-Wojnicz/PG

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*