Września – Jechał za szybko

Września – Jechał za szybko

Data publikacji 25.05.2020

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Pyzdry. 34-latek swoim Peugeotem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 117k m/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 23 maja br. objęli nadzorem kontrolno-pomiarowym drogę wojewódzką numer 442. Po godzinie 20:00 w miejscowości Kaczanowo mundurowi zauważyli bardzo szybko jadący pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 117 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec gminy Pyzdry, który kierował samochodem marki Peugeot 308.

Mężczyzna w wieku 34 lat swoim autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 67 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące oraz został nałożony mandat karny w wysokości 400 złotych. Warto podkreślić, że w minioną sobotę były bardzo trudne warunki na drodze, które potęgował padający deszcz. Nieodpowiedzialna jazda 34-latka z prędkością 117 km/h w terenie zabudowanym mogła doprowadzić do wypadku. Na szczęście na miejscu byli wrzesińscy policjanci, którzy w porę zakończyli brawurową jazdę mężczyzny.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 34-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy pojedzie autem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Adam Wojciński/PG

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*