Leszno – Przekroczyła prędkość wioząc ponad pół kilograma narkotyków

Leszno – Przekroczyła prędkość wioząc ponad pół kilograma narkotyków

Kierująca bmw przekroczyła prędkość o ponad 30km/h. Zatrzymali ją do kontroli policjanci leszczyńskiej drogówki. Podczas sprawdzeń znaleźli w pojeździe kobiety ponad pół kilograma narkotyków. Policjanci skierowali do prokuratury wniosek o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie 25-latki z Leszna. Grozi jej do 10 lat więzienia.

23 maja br. przed godz. 19.00 na drodze krajowej k-12 w gminie Święciechowa policjanci z leszczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki bmw. Kobieta znacząco przekroczyła prędkość. Licznik jej pojazdu wskazywał 121km/h, w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 90km/h. Kierującą okazała się 25-letnia mieszkanka Leszna. Podczas kontroli policjanci wyczuli w pojeździe specyficzny zapach marihuany. W trakcie sprawdzeń okazało się, że kobieta w damskiej torebce posiadała ponad pół kilograma amfetaminy i ponad 50 gramów suszu marihuany.

Policjanci ukarali 25-latkę mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości, a następnie w związkiem z popełnieniem przestępstwa narkotykowego zatrzymali ją w policyjnym areszcie. W dalszej kolejności kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Dzisiaj, 25 maja br. policjanci wystąpili do leszczyńskiej prokuratury o złożenie wniosku do Sądu Rejonowego w Lesznie o zastosowanie wobec podejrzanej najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. 

Monika Żymełka/PG

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*