Prelekcje on-line z dziećmi na temat bezpieczeństwa

Prelekcje on-line z dziećmi na temat bezpieczeństwa

Zduńskowolscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań on-line z uczniami szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa. Nauczyciele z powiatu zduńskowolskiego w ramach współpracy udostępnili czas przeznaczony na lekcje z dziećmi, na pogadankę poruszającą tematykę ogólnie pojętego bezpieczeństwa oraz obowiązujących w dalszym ciągu obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z powiatu zduńskowolskiego, rozpoczęli cykl spotkań z uczniami na temat bezpieczeństwa. Nauczyciele w ramach współpracy, chętnie udostępnili czas przeznaczony na naukę on-line, aby przypomnieć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz obowiązującymi obostrzeniami. Podczas pierwszej prelekcji przeprowadzonej 22 maja 2020 r., sierż. szt. Paulina Matysiak rozmawiała z uczniami klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli, m.in. na temat zakazów i nakazów jakie obowiązują dzieci w czasie epidemii. Z zakresu bezpieczeństwa przypomniano uczniom zasady ruchu drogowego, omówiono właściwe zachowania podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, w sytuacji napotkania niebezpiecznego zwierzęcia, a także postępowanie w przypadku spotkania osoby obcej. Przypomniano także, jak bezpiecznie spędzać czas podczas wypoczynku nad wodą oraz jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem czy też nieszczęśliwym wypadkiem w miejscu zamieszkania.

Prelekcja on-line została bardzo pozytywnie odebrana, uczniowie chętnie zadawali pytania i byli bardziej otwarci niż w kontakcie bezpośrednim. Spotkania on-line będą kontynuowane z uczniami różnych szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*