Connect with us

Z Kraju

Policja udostępniła film pokazujący co działo się wcześniej

Policja opublikowała nagranie z protestu w Głogowie (woj. dolnośląskie), gdzie w niedzielę doszło do zatrzymania kilkorga uczestników demonstracji. Kontrowersje wzbudziło wcześniej udostępnione nagranie lokalnych mediów, na którym widać, jak policjant używa wobec jednej z protestujących pałki służbowej.

Trzy zostały zatrzymane po tym, jak policjanci biorący udział w zabezpieczeniu zostali skierowani w okolicę PL. Konstytucji 3 Maja, gdzie miało dojść do naruszenia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Funkcjonariusze zastali tam grupę osób, wśród których znajdowała się kobieta, niereagująca na wezwania wskazujące na konieczność opuszczenia miejsca zdarzenia. W trakcie podejmowanej interwencji kierowała ona w stronę policjanta wulgarnie artykułowaną agresję słowną. Towarzyszyło jej dwóch mężczyzn, którzy wykazywali się prowokacyjnym zachowaniem, markując próbę doprowadzenia do konfrontacji z policjantami, a w konsekwencji znieważając ich słowami uważanymi powszechnie za obelżywe. W trakcie prowadzonych działań protestująca z kolei szarpała jednego z policjantów za mundur.

Funkcjonariusz ostrzegł, że użyje środków przymusu bezpośredniego. To ostrzeżenie nie zmieniło zachowania podejrzanej. Policjant podjął na podstawie art. 11 pkt 1 Ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej decyzję o użyciu pałki służbowej w celu wyegzekwowania wymaganego prawem zachowania zgodnie z wydanym przez niego wcześniej poleceniem, zadając jedno uderzenie w kierunku umięśnionej części ciała. Uderzenie zamortyzowane zostało przez torebkę protestującej. Następnie funkcjonariusz obezwładnił ją i zatrzymał. Zatrzymana nie ustawała w kierowaniu agresji słownej również w trakcie doprowadzania do radiowozu. Cała trójka podejrzana jest o znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Dodatkowo zatrzymana podejrzana jest o to, iż działając w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej polegającej na jej zatrzymaniu, szarpała za mundur oraz odpychała go, a także naruszała nietykalność cielesną.

W związku z użyciem środków przymusu bezpośredniego zatrzymani zostali przebadani na okoliczność posiadania obrażeń. Przeprowadzone badanie nie wskazało u nich obrażeń.

Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, zarówno zatrzymana podejrzana, jak również jeden z zatrzymanych wspólnie z nią mężczyzn w przeszłości byli już notowani za znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz stosowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Zatrzymana ma na swoim koncie także udział w bójce, natomiast zatrzymany mężczyzna kradzież, wymuszenie rozbójnicze oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu.

Źródło: Dolnośląska Policja

Nagranie przed zdarzeniem:

Zajście:

21 komentarzy

21 Comments

 1. zygmunt

  12 kwietnia, 2021 at 10:54 am

  No i widać doskonale, że policjanci napadli na idących ludzi. Zaatakowali ich od tyłu a tamci zaczęli się bronić.

  • nie-zygmunt

   12 kwietnia, 2021 at 1:54 pm

   doskonale to nie potrafisz czytać

  • mihał

   12 kwietnia, 2021 at 2:36 pm

   tak to jest jak karynka z sebom podskakują za bardzo

  • Andrzej

   12 kwietnia, 2021 at 4:36 pm

   Po pierwsze przetrzyj sobie szybki a potem jednak jeszcze raz do okulisty się przejdź. Następnie wyciągnij sobie kołki z uszy i przeczyść je czymś dobrym z apteki. Potem zobacz sobie ten filmik i te podskakujące niczym małpy rycerzyki ortalionu i ich karyny.

 2. pbl

  12 kwietnia, 2021 at 12:59 pm

  W 7 sekundzie policjant stracił równowagę i przypadkowo popchnął chłopaka w zielonej kurtce rozumiem? 😀

 3. asdf

  12 kwietnia, 2021 at 1:01 pm

  Napadli na nich to wynika z tych filmików. Policja jest najbardziej znienawidzona od czasów ZOMO i to się już nigdy nie zmieni bo zachowuje się jeszcze gorzej.

 4. Gardzę patologią

  12 kwietnia, 2021 at 1:02 pm

  No i dodatkowe nagranie pogrąża milicję. Widać, że kapucyniarz dotyka kobietę w białej bluzce, łapie za szyję, uderza pałką a reszta patologii w kaskach pacyfikuje pozostałych przechodniów.

 5. Arkadiusz

  12 kwietnia, 2021 at 1:06 pm

  Nic z tego filmu nie wynika, oprócz tego, że bojówka podejrzanych ludzi w granatowych uniformach, podobnych do policyjnych, ale pewnie nie policyjnych, bo bez nazwisk na mundurach, napadła na ludzi. Znieważenie funkcjonariusza… Najpierw zacznijcie być funkcjonariuszami, przestrzegającymi konstytucji, przysięgi, to może będą was poważać. Na razie zachowujecie się jak bojówka drużyny przeciwnej

 6. Piotr

  12 kwietnia, 2021 at 1:20 pm

  To są lewackie trolle zatrudnione za minimalną coś w stylu call center. Piszą cały dzień komentarze, a po 16 wracają do domu i zazwyczaj robi się cisza, to samo jest na wykopie nikt normalny nie siedzi i nie komentuje artykułów w godzinach pracy tak masowo jak te płatne lewicowe trolle. Policja nie dajcie się fejkowym komentarzom i propagandzie opłacanej przez lewice… Wykonujecie dobrą robotę. Tak trzymać policja. Jesteście super!

 7. tom

  12 kwietnia, 2021 at 1:20 pm

  brawo policja ! Francuska pokazała na francuskich sędziach , jak traktuje się bandyckie nasienie !

 8. Edyward

  12 kwietnia, 2021 at 1:29 pm

  Tej pani to się chyba tryb god włączył, ale szybko ją doprowadzili do porządku

 9. jarek

  12 kwietnia, 2021 at 1:49 pm

  zomowcy – omonowcy w akcji , zbrojne sprzedajne ramie pisu za pare zlotych pobija kazdego

 10. nick

  12 kwietnia, 2021 at 2:15 pm

  “Sluzbywakcji.pl 2021 – Najlepsze interwencje w sieci”

 11. Knk

  12 kwietnia, 2021 at 2:21 pm

  Policja już kolejny raz publikuje film, które udawania ich winę i pogrąża jeszcze bardziej. To tylko oznacza, że oni nawet nie znają swoich obowiązków. Do tej pory podejrzewałem tylko, że nie znają swoich ojców.

 12. arturzysko7

  12 kwietnia, 2021 at 2:32 pm

  Bandyci w mundurach! napadać od tylu na ludzi-PFUUU!!!

 13. blablabla

  12 kwietnia, 2021 at 2:53 pm

  Nie znam jaka jest sytuacja, nie bronię policji ale za coś chyba chciała ogarnąć tą patolę…

 14. Józek

  12 kwietnia, 2021 at 2:53 pm

  Taaa- już widzę jak to policja sama z siebie atakuje bez powodu…

 15. Emil

  12 kwietnia, 2021 at 3:07 pm

  Przecież na nagraniu wyraźnie widać, że najpierw to dziewczyna została zaatakowana od tyłu przez policjanta. Policjant prowokował, dziewczyna się broniła.

 16. JPna100

  12 kwietnia, 2021 at 3:54 pm

  Jebana zaraza narodu. Jak zawsze byłem przeciwnikiem JP tak teraz jestem jak najbardziej za tym. Największy zawód wśród społeczeństwa. Jak takie gówno potrafi spojrzeć w lustro w domu?

 17. ggfff

  12 kwietnia, 2021 at 5:43 pm

  niedlugo miarka sie zbierze ,beda plakac i spierdalac gdzie pierz rosnie

 18. zygfryd

  12 kwietnia, 2021 at 8:11 pm

  Protestujący rzucają się, bluzgają, atakują funkcjonariuszy, wrzucają na YT filmy wyrwane z kontekstu. A potem z siebie agresorów robią ofiary. Policja bardzo dobrze zrobiła.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Z Kraju2 godziny temu

Opoczno: 39-latek usiłował zgwałcić kobietę jeżdżącą na rolkach

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zgwałcenia. Mężczyzna został zatrzymany przez naczelnika wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy,...

Z Kraju2 godziny temu

29-latka po metamfetaminie prowadziła samochód. Mówiła, że w bagażniku przewozi 3-letnią córkę

Mieszkanka Lubina spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Następnie próbowała zatrzymać innych kierujących...

Z Kraju2 godziny temu

Wprowadził do obrotu nielegalnie 9 tys. sztuk leków!

Sukcesem zakończyły się wielogodzinne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej. Dzięki szybkiemu i skutecznemu...

Z Kraju2 godziny temu

71-latek przewoził ludzi w busie na taboretach. Stracił prawo jazdy

Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził o 7 osób więcej, niż zarejestrowany był pojazd. Pasażerowie siedzieli...

Poszukiwani11 godzin temu

Policja poszukuje tych mężczyzn, pobity przez nich mężczyzna jest w ciężkim stanie w szpitalu

Po godzinie 5.00 w dniu 30 lipca 2021 roku, na terenie wrocławskiego Pasażu Niepolda doszło do awantury pomiędzy kilkoma mężczyznami....

Z Kraju12 godzin temu

Specjalna grupa śledcza uderzyła w pseudokibiców

Specjalna grupa śledcza z Opola (CBŚP i KWP) powołana przez Komendanta Głównego Policji w celu zwalczania nielegalnej działalności pseudokibiców odniosła...

Polecamy

Ze Świata

Filmiki

Copyright © 2021 Służby w akcji - Najświeższe informacje, najlepsze filmy z interwencji.      Polityka Prywatności