Connect with us

Ze Świata

Kilka godzin po morderstwie byłej żony jadł lody, pił drinka i oglądał snookera.

UK zatrzymanie mordercy zabójstwo żony

Nagranie pokazuje moment aresztowania mordercy za zabicie swojej byłej żony – podczas jedzenia lodów, picia dżinu i oglądania snookera . Funkcjonariusze aresztowali 70-letniego Michaela Readera, zaledwie kilka godzin po tym, jak zastrzelił 63-letnią Marion Price z bliskiej odległości, kiedy siedziała w swoim samochodzie. Zabójstwa dokonano w wiosce Earls Barton po tym, jak nakazano mu zapłacić pani Price 10.000 funtów jako ostateczną ugodę rozwodową. Jego najlepszy przyjaciel, 61-letni Stephen Welch, również został uznany winnym morderstwa po tym, jak zaangażował się w spisek mający na celu jej zabicie.

W filmie upublicznionym przez Northamptonshire Police, widzimy funkcjonariuszy którzy przyjechali do jego domu w Booth Rise.  Pan Reader popijał w tym czasie dżin z tonikiem i jadł lody Magnum. Oglądał także finał Scottish Open Snooker. Kiedy usłyszał od policjanta, że jest aresztowany za zabójstwo pani Price, nie mógł uwierzyć że tak szybko go zatrzymano.

Podczas procesu rozwodowego w zeszłym roku jego była żona zeznała, że ma on „obsesję na punkcie pieniędzy”, był rozgoryczony gdy kazano mu przekazać byłej żonie 10 000 funtów.  Spędził miesiące na jej śledzeniu jej by wybrać najlepszy moment na jej zabicie. Jego przyjaciel Welch był „chętnym i świadomym wspólnikiem”, pomagając mu w planowaniu zabójstwa i śledzeniu jej.

63-letnia Marion Price została zastrzelona z bliskiej odległości, gdy siedziała w swoim samochodzie.(Zdjęcie: PA)

 

Zabójca poznał ją przez Internet w 2011 roku, a para pobrała się we wrześniu 2012 roku. Podczas trwania małżeństwa poniżał ją i kierował w jej kierunku obraźliwe komentarze na temat jej wyglądu. Jak zaznała jej rodzina, podczas trwania ich związku zachowanie pani Price zmieniało się diametralnie, z osoby wiecznie uśmiechniętej stała się kimś kto jest cały czas rozdrażniony.

Funkcjonariusz zastrzelony przez kierowcę. Policja opublikowała nagranie.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki