Oborniki – Areszt za kradzieże z włamaniem

Oborniki – Areszt za kradzieże z włamaniem

20 kwietnia br. oborniccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o ostatnie kradzieże z włamaniem do sklepu monopolowego na terenie Obornik. Łupem 31-latka padał alkohol i papierosy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę.

20 kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Obornik doszło do kolejnej  kradzieży z włamaniem. Ponownie łupem padł alkohol oraz wyroby tytoniowe. Śledczy nie mieli wątpliwości, że włamania mógł dokonać ten sam sprawca. W ciągu 24 godzin podejrzewany 31-latek był w rękach mundurowych. Podejrzanego ujął policjant Wydziału Kryminalnego KPP Oborniki będąc w czasie wolnym od służby.


W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wszystkich trzech włamań do sklepu monopolowego, które były w ostatnim miesiącu dokonał 31-letni mieszkaniec Obornik. Ponadto podczas wykonywania czynności policjanci ujawnili u zatrzymanego trzy woreczki z zawartością amfetaminy. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzutu posiadania narkotyków.


Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 31-latkowi grozi jednak wyższy wymiar kary, bowiem mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.


Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


 


 


Izabela Leśnik/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*