Kalisz – Z promilami i na zakazie

Kalisz – Z promilami i na zakazie

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 41-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, będąc pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Już podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło wątpliwości. 41-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.


Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił mężczyzna. Okazało się, że już wcześniej wobec kaliszanina sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Teraz 41-latek za swoje swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi blisko trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.


 


 


Anna Jaworska-Wojnicz/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*