Nietrzeźwy rowerzysta na kradzionym rowerze zatrzymany przez wrocławskich policjantów

Podróżowanie rowerem po dolnośląskich miastach z roku na rok staje się coraz wygodniejsze. Powstaje wiele nowych ścieżek rowerowych, dzięki czemu jest to bezpieczny i szybki sposób transportu po często zakorkowanych metropoliach Dolnego Śląska. We Wrocławiu mieszkańcy mają możliwość korzystania z miejskiej wypożyczalni rowerów, dzięki czemu nie muszą posiadać własnego jednośladu, aby móc wykorzystywać dostępne w mieście drogi rowerowe. Korzystanie z tej usługi wymaga założenia odpowiedniego konta w systemie, a po przekroczeniu 20 minut jazdy naliczana jest opłata. Jednak pewien mieszkaniec Wrocławia postanowił pojeździć na miejskim rowerze całkowicie za darmo i to jeszcze znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania.

Policjanci patrolujący rejon wrocławskich Krzyków zwrócili uwagę na mężczyznę, który jadąc na rowerze z miejskiej wypożyczalni, nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Powodem takiego zachowania okazał się stan upojenia alkoholowego rowerzysty, ponieważ 53-latek siedzący za kierownicą jednośladu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie wszystko, co miał na swoim koncie wrocławianin.

Mężczyzna oświadczył, że nie wypożyczył roweru, a po prostu wsiadł na stojący na chodniku jednoślad i ruszył nim w podróż po mieście. Wrocławianin nie posiadał również smartfona, a co za tym idzie odpowiedniej aplikacji umożliwiającej skorzystanie z usługi wypożyczenia tego typu pojazdu. Dodatkowo funkcjonariusze zauważyli, że rower ma uszkodzony mechanizm blokady, co dodatkowo obciążało 53-latka.

Mundurowi skontaktowali się operatorem wypożyczalni rowerów, który poinformował ich, że jednoślad nie widnieje w systemie jako wypożyczony. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kradzieży, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki policji. Będzie musiał odpowiedzieć również za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem innym niż mechaniczny. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*