Connect with us

Ze Świata

Kiedy czarnoskóry podejrzany mówi „Nie mogę oddychać”, policjant wpycha mu śnieg do ust

Zatrzymanie policja

Nagranie z kamery nasobnej opublikowane w czwartek, pokazuje funkcjonariusza policji z Ohio, który wpycha śnieg w twarz zatrzymanego czarnoskórego mężczyzny.  John Turnure, który służył w lokalnej Policji w Akron od 2009 roku, dobrowolnie odszedł ze służby 31 marca, podczas gdy dochodzenie w sprawie tego incydentu było w toku.

Pełniący obowiązki szefa policji Mike Caprez powiedział na konferencji prasowej, że wpychanie śniegu do ust podejrzanego „nie jest nauczane ani szkolone przez nasz personel” – dodał, że podejrzany, 26-letni Charles Hicks, ma „znaczną muskulaturę”, a ze względu na jego siłę i opór podczas aresztowania, funkcjonariusze musieli powalić go na ziemie. Kiedy podejrzany był trzymany na ziemi, na filmie można zobaczyć jak policjant bierze garść śniegu i wpycha go w usta Hicksa, przytrzymując jednocześnie jego głowę.

Hicks i jego prawnik rozważają podjęcie kroków prawnych przeciwko miastu i twierdzą, że Turnure uderzył Hicksa kolanem w szyję. Policjanci odrzucają ten zarzut. „Goleń funkcjonariusza jest częścią nogi, która najprawdopodobniej styka się z okolicą piersiową i naramienną pana Hicksa” – powiedział Caprez. „Jak wspomniano wcześniej, unieruchomienie ramienia w ten sposób przy użyciu ciężaru ciała jest wyszkoloną i uznaną taktyką, która ułatwia kontrolę nad osobą zatrzymaną bez ryzyka kontuzji”.

Zobacz film:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki