Leszno – Lekkomyślni kierowcy stracili prawa jazdy

Leszno – Lekkomyślni kierowcy stracili prawa jazdy

Kierowca quada i audi Q7 wykazali się w miniony weekend szczególną brawurą i lekkomyślnością. Obaj w powiecie leszczyńskim przekroczyli w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Zostali ukarani przez policjantów ruchu drogowego mandatami karnymi, otrzymali po 10 punktów karnych i stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

113 km/h, z taką prędkością poruszał się ulicą Starkowską w Boszkowie kierowca czterokołowego quada. Było to w sobotę, 25 kwietnia br. kiedy po godz. 16 policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Przemęt pędzącego quadem z nadmierną prędkością. Przekroczył ją o 63km/h.


Dzień wcześniej, 24 kwietnia br. po godz. 11.00 w Garzynie na ul. Leszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę audi Q7, który w terenie zabudowanym, gdzie co kilkaset metrów znajdują się przejścia dla pieszych, pędził z prędkością 125km/h. Na tej drodze można jechać z prędkością do 50km/h. 44-latek z Jarocina przekroczył dozwoloną prędkość o 75km/h!


Obaj kierowcy zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi, na ich „konto” wpłynęło po 10 punktów karnych oraz stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.


 


 


Monika Żymełka/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*