Mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wsiedli za kierownicę samochodu. W dodatku jeden z nich był nietrzeźwy

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując teren gminy, w jednej z wiosek zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Renault. Nerwowe zachowanie mężczyzny na widok radiowozu wzbudziło zainteresowanie policjantów, którzy podejrzewali, że może on mieć coś na sumieniu. Nie pomylili się. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 25–letni mieszkaniec powiatu wołowskiego nie powinien wsiadać za kierownicę swojego auta, bowiem posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez lubiński sąd. Dodatkowo, kiedy funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości, okazało się, że ma ponad 0,7 promila alkoholu w swoim organizmie.

Niecałą godzinę później zatrzymany do kontroli drogowej został 34–letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że ten kierowca również posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obaj zatrzymani, w związku z przestępstwem niestosowania się do zakazów sądowych, muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do lat 5. 25–latek dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę podczas jazdy oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*