Kolejne osoby zatrzymane przez dolnośląskich policjantów za posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej, uzyskali informację, że 26-letni mężczyzna najprawdopodobniej będzie przewoził swoim samochodem środki odurzające. W związku z tym, podczas skoordynowanych działań zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że faktycznie posiadał on w aucie kilka porcji narkotyków. Jednak w wyniku przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze  znaleźli dodatkowo metamfetaminę oraz tabletki ecstasy. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można by uzyskać ponad 300 porcji handlowych. W  toku dalszych czynności w tej sprawie mundurowi ustalili, że 26-latek również handlował narkotykami.  Obecnie szczegółowo wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzane są źródła pochodzenia zabezpieczonych substancji oraz ustalani są kolejni odbiorcy zabronionych środków. Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z oleśnickiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta ukrywa się mężczyzna, za którym sąd wystawił list gończy. 32-latek był poszukiwany, ponieważ miał do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności. Gdy stróże prawa dotarli pod ustalony wcześniej adres, drzwi do mieszkania były zamknięte, a znajdujący się wewnątrz mężczyzna nie zamierzał wpuścić policjantów do środka. Mundurowi musieli użyć siły, aby  otworzyć drzwi. W lokalu znajdował się poszukiwany 32-latek. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę w ilości, z której można by uzyskać ponad 740 porcji handlowych tego narkotyku. Ponadto w mieszkaniu znaleziono pistolet, który zostanie przekazany do badań, aby ocenić, czy można tego typu broń posiadać bez odpowiedniego zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Trafił już do zakładu karnego, gdzie rozpoczął odbywanie trzyletniej kary więzienia. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu ponadto kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta, tuż po północy zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen. Pojazdem tym poruszał się młody mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu auta do kontroli, okazało się, że kierujący – 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Jednak w czasie kontroli kierowca cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, nie potrafił logicznie się wypowiedzieć, a w trakcie rozmowy z mundurowymi wciąż próbował własnym ciałem zasłaniać swój samochód. Dość szybko wyszło na jaw, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny.  W trakcie przeszukania 34-latka i jego pojazdu policjanci ujawnili dwa „srebrne zawiniątka”- w samochodzie z zawartością amfetaminy, a przy zatrzymanym woreczek strunowy z marihuaną. W związku z tym kierującego sprawdzono na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań, których wyniki będą dowodem w sprawie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

KPP w Oleśnicy
mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

KPP w Świdnicy
sierż. szt.  Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*