Szamotuły – Stracili prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości

Szamotuły – Stracili prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości

Trzy miesiące bez prawa jazdy czekają czterech kierujących, którzy zostali w minionym tygodniu zatrzymali przez szamotulską drogówkę. W terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Apelujemy o rozwagę na drogach!

Nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczynia się do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. Dlatego też, policjanci drogówki na bieżąco sprawdzają, czy kierujący poruszają się z należytą prędkością. Te osoby, które rażąco ją przekraczają, muszą liczyć się z tym, że w konsekwencji swoich czynów na trzy miesiące mogą stracić prawo jazdy.


W minionym tygodniu (od 27 kwietnia do 3 maja br.) policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali 4 osoby, które na terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.


Pierwszym z nich był mieszkaniec Ostroroga, który kierując fordem w Szczepankowie przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Kolejny mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej tego samego dnia w Kaźmierzu na ul. Szamotulskiej. Mieszkaniec Szamotuł, który kierował oplem przekroczył dozwoloną prędkość aż o 77 km/h. Dwa dni później „w ręce mundurowych wpadł” mieszkaniec Pniew, który kierując volkswagenem w Radzynach przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Ostatni z kierujących został zatrzymany do kontroli 3 maja w Obrzycku. Mieszkaniec gminy Obrzycko, kierując oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h.


Wszyscy powyżsi kierujący zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Ponadto mężczyźni  stracili prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne. 


 


 


Sandra Chuda/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*