29. rocznica powstania Straży Granicznej w MOSG


W kościele św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie mszę świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników odprawił kapelan MOSG kmdr ppor. SG Andrzej Szpura. Następnie, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi, Komendant MOSG kontradm. SG Andrzej Prokopski indywidualnie wręczył odznaczenia, a 9 absolwentom kursu oficerskiego akty mianowań na pierwszy stopień oficerski . Podobne spotkania odbyły się również z udziałem zastępców Komendanta MOSG: kmdr. SG Wojciecha Heninborcha i kmdr. ppor. SG Lesława Krysy.


Z okazji tegorocznego święta Straży Granicznej za zasługi w działalności społecznej Prezydent RP nadał 1 funkcjonariuszowi MOSG Brązowy Krzyż Zasługi. Za wybitne zasługi dla formacji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji 14 funkcjonariuszy odznaczył złotym i brązowymi Medalami Za Zasługi dla Straży Granicznej. Odznakę Straży Granicznej otrzymało także 14 funkcjonariuszy.


Na wyższe stopnie w korpusie oficerów awansowało łącznie 13 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 64, a w korpusie podoficerów 51.

  • fot. M. Baszewska
    fot. M. Baszewska

  • fot. K. Bastek
    fot. K. Bastek


Source link www.morski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*