Connect with us

Z Kraju

Knurów. Z broni czarnoprochowej zastrzelił żonę. Czarnoprochowiec w świetle prawa.

Wczoraj przed południem, na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 49-letniego mieszkańca Knurowa. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojej 46-letniej żony. Teraz grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na jednym z knurowskich osiedli. Zgłoszenie wpłynęło do policjantów od przypadkowych świadków, którym nietrzeźwy mężczyzna oznajmił, że zabił swoją żonę. Po otrzymaniu tej informacji, na miejsce natychmiast wyruszył policyjny patrol. Mieszkańca Knurowa zatrzymano na klatce schodowej, a w mieszkaniu znaleziono ciało ofiary – jego 46-letniej żony. W chwili zatrzymania mężczyzna był pobudzony i posiadał przy sobie broń czarnoprochową – narzędzie zbrodni.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego więzienia.

Broń czarnoprochowa w świetle prawa

W  obowiązującej Ustawie o Broni i Amunicji widnieje taki zapis: „Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni”; art. 11 ust. 10. Strzelanie z broni czarnoprochowej w celach sportowych, szkoleniowych i rekreacyjnych możliwie jest tylko i wyłącznie na strzelnicy. Jeżeli chodzi o kwestię noszenia broni czarnoprochowej załadowanej jest tematem dosyć trudnym. Teoretycznie nie jest to zabronione i można nosić przy sobie załadowanego czarnoprochowca, ale praktycznie jest to dosyć ryzykowne i groźne dla nas i otoczenia”

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki