Connect with us

Ze Świata

Czarnoskóry mężczyzna dźga 12-letniego chłopca w szyję nazywając go „białym diabłem”

Oto historia, o której prawdopodobnie nie słyszałeś, głównie dlatego, że nie pasuje do dzisiejszej narracji. Większe zagraniczne media milczą o tym zdarzeniu, lub pomijają wątek rasistowski, ale wyobraźcie sobie co by było gdyby odwrócić role. W zeszłą niedzielę w Pittsburghu czarnoskóry mężczyzna dźgnął 12-letniego chłopca nożem w szyję w McDonald’s, wykrzykując rasistowskie przezwiska.

Współpracująca z CNN stacja KDKA poinformowała, że ​​policja aresztowała 51- letniego Charlesa Edwarda Turnera. Podejrzanemu postawiono wiele zarzutów, w tym próbę popełnienia zabójstwa i cztery przypadki napaści z użyciem siły. Obecnie przebywa on w więzieniu w Allegheny County.

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, gdzie początkowo jego stan był krytycznym, dzięki szybkiej pomocy lekarskiej udało się go uratować i jego życiu już nic nie zagraża. Policjanci stwierdzili, że nie wydaje się, aby między podejrzanym a chłopcem istniał jakiś związek, ich spotkanie było zupełnie przypadkowe. Policja poinformowała także, że ​​dwóch pracowników McDonald’s interweniowało, aby pomóc dziecku. „Był z rodziną, stał w kolejce, po prostu wpadli szybko po jednego hamburgera” – powiedział pracownik McDonalda  stacji KDKA.

Policja nie była w stanie ustalić motywu niesprowokowanego ataku. Detektywi  przeprowadzili dochodzenie na miejscu zdarzenia, a także przeanalizowali materiały wideo z kamer i rozmawiali ze świadkami. Fox News , cytując raport KDKA, powiedział, że mężczyzna stał w kolejce za chłopcem i jego rodziną, kiedy nagle dźgnął chłopca.

Funkcjonariusze Ross Small, Harry Siwik i Steve Harris odnieśli drobne obrażenia podczas próby jego zatrzymania. Dwaj pracownicy McDonald’s, David Lewandowski i Henry Seifried, którzty ruszyli chłopcu na pomoc również zostali kontuzjowani. Lokalna stacja telewizyjna w Pittsburghu doniosła, że według relacji świadków ​​napastnik w trakcie ataku krzyczał „białe diabły” i inne obelgi rasowe.

W Internecie nawoływał do zabójstwa z pobudek politycznych. Został zatrzymany

Turner ma długą historię kryminalną i był wielokrotnie aresztowany za przestępstwa takie jak „napad z użyciem siły, nękanie, napaść, której przestępstwa sięgają lat 80-tych”, – napisała lokalna gazeta Gateway Pundit.

Jak na ironię (lub nie), pomimo wyraźnych rasistowskich okrzyków podczas ataku na chłopca, Turner nie został oskarżony o przestępstwo z nienawiści rasowej. Chwilę przed wejściem do McDonada widziano go na zewnątrz wykrzykującego rasistowskie okrzyki. Gdyby role zostały odwrócone, wszystkie media w stanach opisywałby ten incydent,, bez tchu obwiniając „białą supremację” o zaatakowanie „osoby kolorowej”.

Jako przykład stronniczości mediów można podać przerażającą strzelaninę w Boulder w Kolorado w którym biały mężczyzna zastrzelił 10 osób w loklanym sklepie. Początkowo media od  razu doszły do ​​wniosku, że strzelec był „białym suprematystą”, a następnie, że „wszystkie masowe strzelaniny są dokonywane przez białych mężczyzn”.

A ty co o tym myślisz?

Odpowiedzialny z dział wiadomości

5 komentarzy

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki