Policjanci użyli kajdanek zabitego funkcjonariusza do przetransportowania napastnika do aresztu.

Policja z Boulder użyła kajdanek zabitego policjanta w poniedziałkowej strzelaninie, do przetransportowania podejrzanego do aresztu

W tym tygodniu kilku funkcjonariuszy policji  z Boulder pojawili się w lokalnym szpitalu, aby aresztować i przetransportować podejrzanego do aresztu. Napastnik przebywał w szpitalu w związku z ranami jakich doznał podczas zatrzymania. – Kiedy policjanci zakładali mu kajdanki na ręce, poinformowali go, że tego należały one do ​​funkcjonariusza Erica Talleya, którego śmiertelnie postrzelił. 

Kajdanki zabitego policjanta
Kajdanki zabitego policjanta
Funkcjonariusz Talley był jedną z 10 osób zabitych, w strzelaninie w sklepie King Soopers gdzie  Ahmad Al Aliwi Alissa zaczął strzelać do klientów i pracowników. „To był zaszczyt użyć kajdanek funkcjonariusza Talleya podczas transportowania go do więzienia” – napisał rzecznik policji z Boulder. „Chociaż był to mały gest, mamy nadzieję, że będzie on początkiem procesu uzdrawiania, którego tak wielu z nas potrzebuje w tym czasie”.  Policja zamieściła również zdjęcie kajdanek w tweecie.

Policjant zabity podczas strzelaniny w supermarkecie w Boulder był ojcem 7

Talley, był 51-letni ojciec siedmiorga dzieci , był pierwszym policjantem, który przybył do sklepu King Soopers, gdy rozpoczęła się strzelanina. Szef policji Maris Herold pochwalił jego odwagę za wejście do środka i w celu ratowania życia innych osób. “Muszę wam opowiedzieć o heroicznej akcji tego oficera, kiedy zareagował na miejsce zdarzenia” – powiedział szef policji. 

21-letnia Ahmad Al Aliwi Aliss jest oskarżony o 10 morderstw pierwszego stopnia i jeden zarzut usiłowania zabójstwa przy użyciu broni typu AR-15. Kiedy został zatrzymany na miejscu strzelaniny, został najpierw zabrany do szpitala, ponieważ został postrzelony w nogę. Następnego dnia został umieszczony w więzieniu w Boulder County.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*