Connect with us

Z Kraju

Gdynia. Kontrole policji w miniony weekend, 121 osób ukaranych

W  miniony weekend funkcjonariusze kontrolowali miejsca, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Gdyni. Niestety w dalszym ciągu wiele osób nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają nie tylko siebie ale i innych.

Pogoda w miniony weekend mocno zachęcała do wyjścia na świeże powietrze. W związku z tym policjanci prowadzili działania skierowane na sprawdzanie przestrzegania obostrzeń, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak stwierdzili gdyńscy policjanci, zdecydowana większość mieszkańców stosuje się do wydanych nakazów. Niestety jednak są osoby, które całkowicie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i swoim zachowaniem narażają nie tylko zdrowie swoje ale i innych. Podczas weekendu, brakiem odpowiedzialności wykazało się aż 121 osób. Funkcjonariusze wystawili im mandaty karne, natomiast w trzech przypadkach skierowano wnioski do sądu. Wszystkie podjęte interwencje dotyczyły nie zasłaniania ust i nosa.

Znamy liczbę mandatów za brak maseczki w Warszawie. Liczba jest ogromna!

Przypominamy, że każdy z musi stosować się do ograniczeń sanitarnych. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy nas wszystkich, dlatego mocno apelujemy do was o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń.

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki