[FILM] Policjant zastrzelił kobietę, która otworzyła do niego ogień. Jej matka obwinia policję.

W ubiegły piątek, funkcjonariusz z Metropolitan Nashville Police Department (MNPD). Josh Baker zatrzymał do kontroli pojazd, który według policji, właściciel czarnego Camaro był objęty sześcioma czynnymi nakazami zatrzymania.

Samochód był prowadzony przez 31-letnią Nika Holbert, która podczas czynności wyjaśniających stawała się coraz bardziej agresywna. W pewnym momencie wróciła do samochodu, wyjęła pistolet i strzeliła do policjanta, który natychmiast odpowiedział ogniem. Podejrzana zdołała przejechać jedynie kilkaset metrów nim rozbiła samochód. Zmarła w wyniku odniesionych ran postrzałowych.

Policjant został postrzelony w klatkę piersiową, na szczęście posiadał na sobie kamizelkę kuloodporną.  W sobotę MNPD opublikowało nagranie z bójki zarówno z kamery ciała, jak i z kamery samochodowej.  Zapis  z kamer pokazuje, że policjant szybko zorientował się, że za kierownicą nie siedzi właściciel samochodu na którego są wystawione nakazy aresztowania. W trakcie kontroli okazało się także, że kierująca pojazdem nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.  Ze względu na jej coraz dziwniejsze zachowanie, policjant postanowił przeszukać jej torebkę w której znalazł woreczek z marihuaną.

W sobotę szef policji MNPD John Drake poparł działania funkcjonariusza:

„Przejrzałem nagranie z kamery funkcjonariusza. Wydawało się, że zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uspokoić sytuację, paralizatora użył w ostateczności, broni palnej użył w celu obrony siebie” – powiedział Drake w oświadczeniu.

Matka postrzelonej kobiety powiedziała WTVF, że nie zgadza się z oceną szefa policji dotyczącą strzelaniny, gdyż w jej ocenie.. uwaga: „On próbował ją zabić tym paralizatorem, a ona się broniła” – powiedziała w wywiadzie dla  WTVF.

Powiadom mnie gdy:
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
BrakSłów

No i po co ta szopka – wystarczy zalegalizować, jak jest to w wielu innych krajach/stanach. Kobieta by żyła, policjant uniknąłby stresu i problemów, a wszystko to przez woreczek z zielskiem równie groźnym co paczka papierosów albo sześciopak piwa.
Wystarczyłby mandat za brak uprawnień.

pełnosłów

w tn posaidanie bez wzgledu na ilosc to wykroczenie i grozilo jej max 2500 dolarow grzywny

Marcineryk

Brak słów to do Ciebie mistrzu. Kobieta w trakcie kontroli ucieka, stawia opór, potem strzela do policjanta. Najwyraźniej miała więcej na sumieniu albo sądziła, że jej sieupiecze bo przecież jako czarna jest pokrzywdzona. A tu niestety, w ogóle mi jej nie żal. BTW tez jestem za tym co napisałeś aby małe ilości trawki były legalne.

boski

Brak uprawnień do prowadzenia pojazdów, niestosowanie sie do poleceń policji, posiadanie, poruszanie sie pojazdem z czynnym nakazem zatrzymania, a poza tym okropna locha.
Sam woreczek i wygląd to najmniejszy % winy.

Jan

Dwóch grubasów close combat. Nie udało mu sie poskromić smoczycy.

Bajkał

Wszystko przez to że pewniej grupie o której głośno mówić nie wolno się we łbach poprzewracało. Po strajkach BLM czują się już na tyle bezkarnie że mogą Ci dziś napluć w twarz a następnie oskarżyć o rasizm tylko dlatego że podczas plucia miałeś czelność zasłonić twarz…
quo vadis ;/

Tomads

Czarna….tak myślałem zanim włączyłem film.