Znamy liczbę mandatów za brak maseczki w Warszawie. Liczba jest ogromna!

coronavirus word text wooden letter on red background corona virus covid-19
coronavirus word text wooden letter on red background corona virus covid-19
Od momentu gdy w kraju wprowadzony został obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, stołeczni funkcjonariusze stale weryfikują czy mieszkańcy Warszawy przestrzegają przepisów  Niestety ale nadal wielu warszawiaków poważnie lekceważąco podchodzi do tego obowiązku. Stąd duża liczba mandatów.

Obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązuje nie tylko w sklepach czy pojazdach komunikacji miejskiej, funkcjonariusze z Warszawy przestrzegają zasadę “zero tolerancji”, w myśl której każdy przypadek łamania przepisów związanych z obostrzeniami zakończy się mandatem.

W związku z rosnącą falą zakażeń policjanci garnizonu stołecznego zapowiadają, że nie będzie pobłażania dla osób świadomie łamiących przepisy. Osoba, która nie zasłania ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa – komunikowała Komenda Stołeczna Policji.

W trosce o zdrowie wszystkich obywateli policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są przestrzegane przez mieszkańców  nie tylko Warszawy, ale także  okolicznych powiatów.

Jak się okazuje, wiele osób  nadal ma problem z przestrzeganiem nowych obowiązków. Ochronna maseczka niestety wciąż nie jest niezbędnym atrybutem każdego mieszkańca przebywającego w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze w samej tylko Warszawie przyłapali na gorącym uczynku już ponad 30 tys. osób. Od początku obowiązywania obostrzeń policjanci nałożyli już blisko 30 tys. mandatów karnych, z czego zdecydowana większość mandatów dotyczy właśnie niezasłaniania nosa i ust. – Zazwyczaj upominamy, jednak pojawiają się też kary – tłumaczył Sylwester Marczak rzecznik  Komendy Stołecznej Policji. Przypominamy, że mandat karny za brak maseczki ochronnej wynosi do 500 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*