w ,

Film z aresztowania George’a Floyda w 2019 roku, pokazuje podobieństwo do konfrontacji w 2020 roku

Sędzia z Minnesoty w zeszłym tygodniu nakazał udostępnienie zapisu wideo z kamery policyjnej, które pokazuje aresztowanie George’a Floyda w 2019 r. przez policję Minneapolis, gdzie Floyd zachowuje się chaotycznie i niechętnie współpracuje, tak jak podczas aresztowania w tym roku.

Floyd zmarł w maju podczas aresztowaniu przez policję w Minneapolis. Czterech zwolnionych policjantów z Minneapolis postawiono zarzuty w związku ze śmiercią Floyda.

Thomas Lane, jeden z zwolnionych funkcjonariuszy, starał się o wydanie wideo z 2019 roku.

Earl Gray, adwokat Lane’a, powiedział, że wideo ma kluczowe znaczenie dla sprawy.

„Pokazuje fałszywą narrację państwa” – powiedział Gray. „Stan przedstawia pana Floyda jako kogoś, kim on nie jest, a jeśli obejrzysz wideo z 2019 roku i porównasz je, to uznasz, że są prawie identyczne”.

Prokuratorzy oskarżający policjantów starali się, aby poniższe nagranie nie było widoczne dla publiczności.

[Elite_video_player id=”1″]

 

Sędzia hrabstwa Hennepin, Peter Cahill, odrzucił stanowisko prokuratorów, że publiczne ujawnienie mogłoby skazić jury i powiedział, że wideo „pokazuje to, co w zasadzie wszyscy już wiedzą: George Floyd był aresztowany już wcześniej”

– Nie strzelaj do mnie, człowieku, proszę. Nie chcę zostać postrzelony – jęknął Floyd, gdy posłuchał funkcjonariusza, który kazał mu odpiąć pas. (Dialog dotyczący aresztowania zaczyna się mniej więcej w punkcie 1:25 w powyższym filmie).

Nie mam zamiaru cię zastrzelić” – odparł funkcjonariusz. Policjant nieustannie mówi Floydowi, aby trzymał ręce tam, gdzie policjant może je zobaczyć.

Floyd przyznał później policji, że był uzależniony od środków przeciwbólowych i że podczas postoju na drogach połknął aż osiem tabletek Percocet, o czym pisze The Washington Post .

– Połóż je na desce rozdzielczej. Umieść je na desce rozdzielczej. Nie mam zamiaru cię zastrzelić, połóż ręce na desce rozdzielczej – nakazał funkcjonariusz.

Zapis wideo  pokazuje, że oficer trzyma broń w dłoni. „Połóż ręce na desce rozdzielczej, ostatni razem ci to mówię. To proste – powiedział funkcjonariusz, wyjaśniając swojemu partnerowi, że Floyd nie stosuje się do przepisów. “Otwórz usta. Wypluj, co masz” – powiedział oficer do Floyda.

Gdy Floyd wysiadł z pojazdu, policjanci zakuli go w kajdanki. „Nie zostaniesz pobity ani nic, jeśli będziesz robić to, o co Cię prosimy” – powiedział oficer.

Słychać, jak Floyd cicho wypowiada słowo „mama”, gdy funkcjonariusze przeprowadzają rewizję. Ton Floyda staje się coraz bardziej wzburzony, a jego słowa są niewyraźne, gdy oficer mówi, że znalazł coś podczas poszukiwań Floyda. Po aresztowaniu słychać funkcjonariusza próbującego uspokoić Floyda.

„W tym momencie to nic wielkiego, robisz z tego  większy problem niż jest”, mówi mu oficer  „Poczekaj, aż dowiesz się, co się dzieje, zanim zaczniesz się denerwować”.

Przypomnijmy, że były już funkcjonariusz Derek Chauvin wyszedł z więzienia o czym pisaliśmy w artykule poniżej.

Derek Chauvin, były policjant oskarżony o zabicie George’a Floyda, wyszedł z więzienia

Zgłoś nadużycie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments