w ,

Derek Chauvin, były policjant oskarżony o zabicie George’a Floyda, wyszedł z więzienia

Derek Chauvin, były policjant z Minneapolis, oskarżony o zabójstwo George’a Floyda, został zwolniony z więzienia po wpłaceniu kaucji w wysokości 1 000 000 dolarów.

Gubernator Tim Walz postawił w stan gotowości Gwardię Narodową z racji  obaw dotyczących bezpieczeństwa publicznego. Oprócz 100 żołnierzy Walz powiedział, że do pomocy władzom lokalnym zmobilizowano również 100 funkcjonariuszy stanowych i 75 funkcjonariuszy z inych departamentów

Prawnik rodziny Floyda, Ben Crump, wydał oświadczenie w sprawie zwolnienia Chauvina, nazywając to „bolesnym przypomnieniem rodzinie George’a Floyda, że ​​wciąż jesteśmy daleko od wymierzenia sprawiedliwości dla George’a”.

„System rzetelnego procesu sprawdził się dla Chauvina i zapewnił mu wolność w oczekiwaniu na proces. W przeciwieństwie do tego, George’owi Floydowi odmówiono należytego procesu, kiedy jego życie zakończyło się zaledwie z 20 dolarowym czekiem. … nasz zespół nie może się doczekać spotkania z oskarżonym w sądzie ”- powiedział Crump

Firma Allegheny Casualty Company jest wymieniona jako poręczyciel firmy Chauvin w dokumencie sądowym. Poręczenie wymaga podpisania przez kogoś umowy o zapłatę kwoty kaucji, jeżeli pozwany naruszy warunki zwolnienia warunkowego. Jednym z warunków Chauvin ma nie mieć bezpośredniego kontaktu z rodziną ofiary, nie może pracować w organach ścigania ani w ochronie, nie może opuścić stanu bez zgody sądu.

Nie było od razu jasne, skąd Chauvin zdobył pieniądze na spłatę kaucji. W Minnesocie osoba, która wystawia kaucję, jest zobowiązana do zapłacenia 10%, w tym przypadku 100 000 USD, firmie zajmującej się kaucjami. Następnie firma i pozwany wypracowują porozumienie co do zabezpieczenia całości lub części reszty kwoty kaucji, powiedział Mike Brandt, obrońca w sprawach karnych, który nie jest powiązany ze sprawą.

Departament Więziennictwa potwierdził, że Chauvin nie przebywa już w areszcie w stanowym ośrodku w Oak Park Heights, gdzie był przetrzymywany.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Chauvin ma stawić się w sądzie 8 marca 2021 r. 

Adwokaci Chauvina zwrócili się do sędziego o oddalenie postawionych mu zarzutów o morderstwo , argumentując, że za jego śmierć odpowiada rzekome zażywanie narkotyków Floyda, a nie niewłaściwe użycie siły przez funkcjonariusza.

Trzej inni funkcjonariusze, J. Alexander Kueng, Thomas Lane i Tou Thao, wpłacili kaucje w wysokości 750 000 dolarów i takżę oczekują na proces. 

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments