w

Znamy liczbę mandatów za brak maseczki. Policja podała dane.

Źródło: europapress
Źródło: europapress

Od początku pandemii funkcjonariusze ukarali blisko 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. – 161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7300 przypadkach skierowaliśmy wniosek do sądu – poinformował sierż. szt. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji.

Jak podał Kurczyk,  od początku epidemii funkcjonariusze wykonali w sumie ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa. Dodał także, że obecnie na kwarantannie przebywa 838 policjantów .

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 tys. zł aż do 30 tys. zł za niezakrywanie nosa i ust w miejscach, gdzie to w tej chwili jest obowiązkowe.

Nowe obostrzenia 

Szef resortu zdrowia wskazał, że ze względu na sytuację pandemiczną oraz rosnącą liczbę osób zakażonych koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowe obostrzenia.

Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii będziemy zaostrzali politykę obostrzeń strefowo, w zależności od skali zachorowań w ciągu ostatnich dwóch tygodni – zapowiedział dr Adam Niedzielski.

Minister zdrowia poinformował, że wkrótce zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, który wprowadzi nowe limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób. Natomiast w strefie czerwonej pozostanie ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.

Zgodnie z projektowanymi zmianami, w strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00. Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rogi
Gość
Rogi
3 miesięcy temu

Napiszcie ile wniosków o ukaranie sądy klepły a ile było oddalonych…