w ,

Pobili policjantów. Znajomi zorganizowali dla nich zbiórkę na adwokata

Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie
Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Pastuchów. W trakcie działań funkcjonariusze zostali zaatakowani przez 47-letniego mieszkańca miejscowości oraz jego 25-letniego syna.

– Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali głównego prowodyra i sprawcę, a jego 25-letni syn został zatrzymany w wyniku działań operacyjnych jeszcze tego samego dnia. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu – relacjonował Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji

Znajomi organizują dla nich zbiórkę pieniędzy na adwokata

Agresorzy złożyli już obszerne zeznania oraz usłyszeli zarzuty. – Ustalono, że do agresji ze strony obu mężczyzn doszło podczas ich legitymowania przez funkcjonariuszy. Młodszy podał fałszywe dane, a starszy nie chciał ich podać. Na stanowczą postawę policjantów zareagowali pobiciem i znieważeniem – mówi lokalnemu portalowi prokurator rejonowy Marek Rusin.

Obaj agresorzy zasłaniają się brakiem pełnej świadomości w związku z nadmiarem wypitego alkoholu i tylko częściowo przyznają się do winy.

Mieszkańcy Pastuchów postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy, która ma na celu wsparcie mężczyzn, gdyż nie stać ich na profesjonalne wsparcie prawne. Na jej koncie jest już ponad 1,8 tys. zł. Głównym celem jest zebranie 15 tys. zł.

“Zorganizowałam zrzutkę dla Pawła i Adama S., którzy zostali oskarżeni o pobicie policjantów. Sprawa ta jest nagłośniona w mediach nie tak jak wyglądała w rzeczywistości. W domu została ciocia z 17-letnim synem i nie jest w stanie pokryć kosztów związanych z adwokatem i resztą procesów sądowych, które na nich czekają. Dlatego poprosiłam was o pomoc. Za każdą złotówkę będę wam bardzo wdzięczna. Liczę na waszą pomoc” – apeluje w imieniu rodziny założycielka zbiórki.

Film ze zdarzenia znajdziecie poniżej:

Atak na funkcjonariuszy

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Pastuchowa, którzy zaatakowali i pobili policjantów. Ojciec (47 l.) i syn (25 l.) byli pod wpływem alkoholu.

Opublikowany przez Służby w akcji Niedziela, 13 września 2020

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments