w

Major policji w Louisville zwolniona po rzekomym obrażeniu protestujących

Maj. Bridget Hallahan została zwolniona ze stanowiska dowódcy piątej dywizji policji w Louisville.
Maj. Bridget Hallahan została zwolniona ze stanowiska dowódcy piątej dywizji policji w Louisville.

Major Bridget Hallahan została zwolniona ze stanowiska dowódcy Piątego Wydziału Policji w Louisville dwa dni po tym, jak Louisville Courier Journal poinformował, że major obraziła protestujących w sierpniowym e-mailu do innych funkcjonariuszy.

Według Courier Journal, e-mail Hallahana mail  brzmiał częściowo tak: „Ci ludzie z ANTIFA i BLM, szczególnie ci, nie zasługują na drugie szanse. Nasze małe, różowe paznokcie u nóg mają więcej charakteru, moralności i etyki niż te punki w całym ciele (..) Nie czyń ich ważnymi, bo tak nie jest. Będą tymi, którzy myją nasze samochody, zarabiają na nas w Walmart lub mieszkają w piwnicy swoich rodziców, grając w COD przez całe życie”.

CNN nie był w stanie samodzielnie zweryfikować treści e-maila. Komendant powiedział w piątek, że departament policji był świadom korespondencji pani Major ale jak dodał:. „Były to jej osobiste opinie i nie reprezentują poglądów całego wydziału”.
Rzecznik Departamentu, Dwight Mitchell odmówił komentarza na temat tego, czy zbliżająca się emerytura Pani Major (od 1 października) była związana z jej usunięciem ze stanowiska.
Protesty trwają w Louisville i w całym kraju po postrzeleniou Breonny Taylor, 26-letniej czarnoskórej pielęgniarki, która została zastrzelona podczas policyjnego nalotu na jej mieszkanie w marcu.
Protesty przybrały na sile w tym tygodniu po środowym ogłoszeniu, że tylko jeden oficer biorący udział w marcowym nalocie został postawiony w stan oskarżenia za nie ostrożne otwarcie ognia i stworzenie przez to zagrożenia.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments