w

Profesor nawołuje do uduszenia wszystkich policjantów

Źródło obrazu: zrzut ekranu wideo KFDX-TV
Źródło obrazu: zrzut ekranu wideo KFDX-TV

Profesor, który wzywał do uduszenia każdego „ostatniego policjanta”, mówi, że ma teraz do czynienia z groźbami śmierci.

W tym miesiącu profesor filozofii z Midwestern State University, Nathan Jun, napisał  na Facebooku: „Chcę, aby cały świat spłonął, aż ostatni gliniarz zostanie uduszony jelitami ostatniego kapitalisty, który z kolei zostanie uduszony jelitami ostatniego polityka . ”

Po tym, jak wpis stał się popularny, uniwersytet wydała oświadczenie potwierdzające prawo profesora do składania takich oświadczeń:

„Jako uniwersytet publiczny uznajemy i chronimy prawa osób do wolności słowa na mocy Pierwszej Poprawki, aby idee i informacje mogły być swobodnie wymieniane i analizowane bez groźby cenzury lub odwetu” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w piątek w telewizji KFDX-TV

Kilka dni później profesor napisał, że w przeciągu 24 godzin z powodu tego wpisu otrzymał ponad 300 gróźb przez telefon, e-mail i sms. Przyznał, że nękanie było tak intensywne, że został zmuszony do przeniesienia się do hotelu dla własnego bezpieczeństwa.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MNM
Gość
MNM
3 miesięcy temu

Ciekaw jestem czy gdyby ktoś nawoływał do zabicia wszystkich wykładowców z tego uniwersytetu, to czy ten uniwersytet też by stał na stanowisku że każdy ma prawo do swojego zdania 🙂

WMP
Gość
WMP
3 miesięcy temu

No co? Przecież te dzwoniące i piszące osoby też mają prawo do “wolności słowa”. Nie podoba się profesorkowi?

baxa
Gość
baxa
3 miesięcy temu

żarty żartami, czas zatrzyma kapitalizm.