w ,

Prokurator okręgowy do policji: rozważcie potrzeby szabrowników przed ich oskarżeniem

Źródło: MediaNews Group
Źródło: MediaNews Group

Prokurator okręgowy w Kalifornii rzekomo wydał wskazówki dla organów ścigania w jej hrabstwie, które wymagały od nich rozważenia, czy szabrownicy czasem nie potrzebują tych łupów, zanim policja oskarży ich o przestępstwo.

Wytyczne prokuratora okręgowego Costa County, Diany Becton, podobno obejmowały również rozważenie, czy „docelowa firma jest otwarta czy zamknięta” w momencie grabieży oraz „w jaki sposób”, łupieżca uzyskał wejście do docelowej firmy.

Jak napisała Jennifer Van Laar z RedState , oto wytyczne Becton dotyczące ładowania grabieży:

Przestępstwa kradzieży popełnione w stanie wyjątkowym (PC 463)

W celu promowania spójnych i sprawiedliwych praktyk w zakresie archiwizacji, rozważając zgłoszenie PC 463 (grabież), należy zastosować następującą analizę:

  1. Czy to przestępstwo kradzieży było zasadniczo motywowane stanem wyjątkowym, czy po prostu przestępstwem kradzieży, które miało miejsce w momencie ogłoszonego stanu wyjątkowego?
  2. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu tego ustalenia:
  3. Czy docelowa firma była otwarta czy zamknięta dla klientów w stanie wyjątkowym? II. W jaki sposób i w jaki sposób podejrzany uzyskał wejście do firmy? III. Jaki był charakter / ilość / wartość towarów objętych celem? IV. Czy kradzież miała na celu zysk finansowy lub osobistą potrzebę? V. Czy istnieje wyraźny powód, dla którego inna ustawa nie odnosi się odpowiednio do konkretnego zdarzenia?

Van Laar cytował również z Shouse California Law Group : „Zgodnie z kodeksem karnym 463 PC prawo stanu Kalifornia definiuje„ grabież” jako wykorzystanie stanu wyjątkowego w celu popełnienia włamania, kradzieży lub drobnej kradzieży. Oskarżenie o grabież może zostać wniesione jako wykroczenie lub przestępstwo i podlega karze do 3 lat więzienia ”.

Becton to ten sam prokurator okręgowy, który oskarżył parę, która zamalowała wiadomość promującą Black Lives Matter na ulicy o „przestępstwo z nienawiści”

Dokument „Wytyczne dotyczące grabieży” został przekazany RedState przez poufne źródło i zweryfikowany jako autentyczny przez oddzielne źródło znające politykę biura.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments