w ,

Zatrzymano sprawcę postrzelenia policjantów w Los Angeles

Śledczy w Los Angeles oskarżyli mężczyznę o usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów, którzy zostali postrzeleni, gdy siedzieli w radiowozie.  Deonte Lee Murray, 36 lat, był już wcześniej notowany za kradzieże samochodów.

AP News poinformował, że podczas środowego wystąpienia w sądzie nie przyznał się do zarzutów.

Szeroko udostępniony film ze strzelaniny pokazał postać zbliżającą się do radiowozu, otwierającą ogień i uciekającą. Funkcjonariusze zostali poważnie ranni. Funkcjonariuszkę postrzelono w szczękę i ramiona, a policjanta w czoło, ramię i rękę.

Pomimo odniesionych obrażeń policjantka pomogła partnerowi w bezpiecznym miejscu założyć opaskę uciskową.
Pomimo odniesionych obrażeń policjantka pomogła partnerowi w bezpiecznym miejscu założyć opaskę uciskową.

Nagranie z ataku z 12 września, opisanego przez policję jako zasadzka, wywołało narodowe oburzenie, a obaj kandydaci w wyścigu prezydenckim – prezydent Donald Trump i jego demokratyczny rywal Joe Biden – wezwali do surowego potraktowania sprawcy.

W oświadczeniu Biuro Prokuratora Okręgowego w Los Angeles podało, że Deonte Lee Murray został oskarżony o dwa przypadki usiłowania zabójstwa i posiadania broni palnej.

Po wystąpieniu w sądzie w środę Murray został osadzony w więzieniu z kaucją ustaloną na 6,15 miliona dolarów (4,7 miliona funtów) i ma wrócić do sądu w listopadzie.

Policja strzegła szpitala, do którego zabrano rannych funkcjonariuszy. Prokuratorzy nie zasugerowali możliwego motywu postrzelenia funkcjonariuszy, do którego doszło na przedmieściach Los Angeles w Compton.

Dla ich bezpieczeństwa nie podano danych osobowych postrzelonych funkcjonariuszy. Zostali opisani jako 31-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments