Podkarpaccy strażnicy graniczni znów pokazali serce! Zbiórka krwi w czasie pandemii

21 maja do komendy BiOSG w Przemyślu przyjechał mobilny ambulans do poboru krwi z RCKiK w Rzeszowie. Inicjatorem akcji był Klub HDK PCK „VITA” działający przy Bieszczadzkim Oddziale SG.

Podkarpaccy strażnicy graniczni świadomi znacznych niedoborów krwi wynikających zwłaszcza z aktualnie panującej w kraju sytuacji epidemicznej nie po raz pierwszy pokazali siłę mobilizacji i licznie zjawili się w punkcie poboru.

W trakcie akcji 24 honorowych krwiodawców, w tym kadra kierownicza oddziału oraz rodziny funkcjonariuszy i pracowników oddało łącznie 10,8 litrów krwi.

Zbiórkę krwi prowadzono w bardzo dobrej atmosferze przy drobiazgowym zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Przed wejściem do ambulansu została wdrożona specjalna procedura m.in. prowadzono dezynfekcję rąk i mierzono temperaturę.

Już od kilku lat z okazji swojego święta, funkcjonariusze oraz pracownicy Straży Granicznej z Podkarpacia włączają się w akcję pomocy potrzebującym. Zbiórka krwi wpisuje się również w ogólnopolską akcję „Na Straży Życia” objętą honorowym patronatem Komendanta Głównego SG.

Źródło: Strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*