Agencje towarzyskie w UK założone przez Polaków zostały rozbite. Film z zatrzymania.

Danger on the street. Blue flasher on the police car at night.

CBŚP zatrzymało podejrzanego, któremu zarzuca się kierowanie grupą przestępczą, a w tym samym czasie policja z UK zlikwidowała sieć agencji towarzyskich oraz zatrzymała inne osoby podejrzane do tej sprawy. Śledztwo po polskiej stronie nadzoruje Prokuratura Krajowa, a z ustaleń wynika, że grupa mogła funkcjonować od 2019 roku i prowadzić agencje, w których miało „pracować” kilkadziesiąt kobiet różnych narodowości. Zyski z tego procederu były transferowane do Polski, gdzie następnie inwestowano je w nieruchomości.

Akcję zorganizowano w ubiegłym tygodniu jednocześnie w Londynie, Kent, Northamptonshire i West Yorkshire, a także w Polsce, na terenie miasta Białegostoku. Działania realizowano w skoordynowany sposób ze stroną brytyjską i w ich wyniku udało się zatrzymać 6 polskich obywateli w wieku od 29 do 55 lat. W Anglii zatrzymano aż pięć osób natomiast w Polsce jedną – był to 32 letni mieszkaniec Białegostoku, prawdopodobnie był on liderem grupy przestępczej i zarazem organizatorem całego procederu. Polscy i brytyjscy funkcjonariusze przeszukali także mieszkania podejrzanych i zabezpieczyli m.in. dużą ilość pieniędzy

Zatrzymany w Polsce 32-latek w podlaskiej Prokuraturze Krajowej usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także ułatwiania i czerpania korzyści z prostytucji. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Osoby zatrzymane w WB będą odpowiadać karnie zgodnie z brytyjskim prawem, między innymi za zmowę i czerpanie korzyści z prostytucji.

Obecnie śledczy są w trakcie ustalania ile pieniędzy mogła zarobić ta grupa przestępcza, a także wszystkie inne okoliczności tej sprawy, która ma na obecną chwilę charakter rozwojowy.

Powiadom mnie gdy:
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze