Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy znęcania

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy znęcania

Na wniosek policjantów, Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 33–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją matką. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 3 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Otrzymał także m.in. nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

W minioną środę (20.05.) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją matką. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał matce, poniżał ją a także groził. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. To nie pierwszy taki przypadek. Mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca naszego powiatu policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z matką. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latkowi grozi jednak większa kara,  bowiem działał w warunkach tzw. recydywy.

(lm/rj)

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*