Organizmy z promilami i bez zdrowego rozsądku

Organizmy z promilami i bez zdrowego rozsądku

Wypity alkohol potrafi mocno zaszkodzić. Szczególnie tym, którzy po jego wypiciu nie potrafią zachować zdrowego rozsądku i podejmują pod jego wpływem idiotyczne decyzje. Takie jak choćby wsiadanie za kierownice i włączanie się do ruchu drogowego. Policjanci nie mają pobłażania wobec takich bezmyślnych zachowań i każdego dnia wiele energii poświęcają na to, by eliminować z dróg nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Iława

Oficer dyżurny iławskiej policji został w czwartek (21.05.2020) poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam ustalili, że kierujący oplem zjechał na prawe pobocze drogi, po czym uderzył w drzewo. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze wylegitymowali kierującego i sprawdzili w policyjnych systemach, a także sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 53–latek kierował oplem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi  a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej.

Nidzica

Tylko w trakcie minionych 4 dni (18-21.05.2020) nidziccy policjanci wyeliminowali z ruchu 11 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownice pod wpływem alkoholu. W poniedziałek (18.05.2020) około godz. 7:00 na ternie miasta policjanci nidzickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki VW Passat. Badanie stanu trzeźwości 29–latka siedzącego za kierownicą auta prawie promil alkoholu w organizmie. To nie jedyny grzech mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 29-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Tego samego dnia po południu w Kozłowie funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania 49–letniemu mieszkańcowi gm. Kozłowo. Powód? Mężczyzna kierował VW Golfem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to mieszkaniec gm. Janowo zatrzymany do kontroli drogowej w środę (20.05.2020) na terenie Nidzicy. 57–letni kierowca VW Transportera „wydmuchał” 0,8 promila alkoholu w organizmie, za co policjanci zatrzymali mu dokument prawa jazdy. W czwartek (21.05.2020) około godz. 17:00 oficer dyżurny tutejszej jednostki został poinformowany zdarzeniu drogowym na drodze W604, gdzie między Robaczewem a Grzegórzkami bus wpadł do przydrożnego rowu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pojazdem marki Mercedes Sprinter podróżowało dwóch mężczyzn. Badanie stanu trzeźwości kierującego autem 47–latka wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania. Droga W604 była zablokowana na czas prowadzenia czynności w miejscu kolizji.

Wszyscy kierujący usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 zł.

Ponadto, w dniach (18-20.05.2020) patrol drogówki na terenie powiatu nidzickiego zatrzymał do kontroli drogowej 7 rowerzystów. To co ich łączy to nie tylko środek lokomocji ale również promile w organizmie. Jeden z nich 51-letni mieszkaniec gm. Działdowo miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Niebawem wszyscy będą tłumaczyć się przed sądem z popełnionego wykroczenia. Grozi im kara aresztu, grzywny do 5000 zł oraz zakaz kierowania rowerem od 6 miesięcy do 3 lat.

„Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych a nietrzeźwy za kierownicą to przestępca, dlatego funkcjonariusze nie będą tolerować osób, które wsiadły za kierownicę z promilami w organizmie. Pamiętajmy, kierowanie pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragicznie dla samych kierujących jak i innych użytkowników dróg”

– podsumował efekty pracy nidzickich policjantów Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Nidzicy asp. Jacek Zbrzyzny.

Nowe Miasto Lubawskie

W czwartek wieczorem około godz. 21:20 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ulicy Betoniarskiej w Kurzętniku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 23-latek ma w organizmie blisko promil alkoholu. To jednak nie koniec kłopotów kierowcy. W trakcie kontroli okazało się ponadto, że mieszkaniec gminy Kurzętnik w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę tego auta, bowiem nie posiada prawa jazdy.

Szczytno

Również w czwartek (21.05.2020) około godz. 18:30 na trasie Szczytno – Nowe Kiejkuty, osoba zgłaszająca interwencję oświadczyła, że ujawniła w rowie rowerzystę. Według oświadczenia kierującego jednośladem został on potrącony przez czarne auto, które odjechało z miejsca zdarzenia. Pracujące na miejscu służby ratunkowe nie potwierdziły, aby doszło tam do zdarzenia drogowego. Załoga karetki pogotowia nie stwierdziła u 47-letniego mieszkańca gminy Szczytno obrażeń. Policjanci zaś nie ujawnili żadnych śladów mogących świadczyć o tym, że mężczyzna został potrącony przez pojazd. Potwierdziło się jedno – rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 47-latek kilkakrotnie zmieniał swoją wersję zdarzenia. Ostatecznie okazało się, że jadąc DK-58 w kierunku miejscowości Nowe Kiejkuty stracił równowagę nad jednośladem i wjechał prosto do rowu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł. Jego samego i rower przekazali pod opiekę najbliższych.

Nietrzeźwi kierowcy to potencjalni zabójcy drogowi. Dlatego tak ważne jest, by każdy kto widzi taką osobę na drodze, powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Nie pozwólmy, by działali na nich „mordercy bez zlecenia”.

(tm)

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*