Zachowanie kierowców w oku kamery Mobilnego Centrum Monitoringu

Zachowanie kierowców w oku kamery Mobilnego Centrum Monitoringu

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na bydgoskich ulicach. Tym razem obserwowali ruch w rejonie przejść dla pieszych na ulicach: Ogińskiego, Jagiellońskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kombatantów w Bydgoszczy. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. Chodzi głównie o nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, a także omijania pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Wczoraj (21.05.2020) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Tym razem pod lupę wzięli trzy bydgoskie ulice Ogińskiego, Jagiellońską oraz Wojska Polskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów.

Policyjne kamery obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego obowiązujących w rejonie przejścia dla pieszych. Patrole zmotoryzowane znajdujące się na wspomnianych ulicach były informowane przez obsługę monitoringu o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i z pełną stanowczością rozliczali tych kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, a także omijali pojazd, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

W trakcie działań policjanci ujawnili czterech kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy zostali ukarani mandatem karnym.

*

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!

Autor: podkom. Lidia Kowalska

Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*