Odpowiedzą za chuligańskie czyny

Odpowiedzą za chuligańskie czyny

Data publikacji 22.05.2020

Prokurator zdecydował o dozorze dla wandali. Mowa o mężczyznach, którzy dokonali znieważenia pomników. Teraz do czasu zakończenia sprawy dwa razy w tygodniu będą zgłaszać się do najbliższego komisariatu policji. Obowiązuje ich zakaz opuszczania kraju i będą musieli wpłacić po kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

Wczoraj (21.05) policjanci z komisariatu Toruń-Śródmieście, ogłosili  zarzut  niespełna 20-letniemu mieszkańcowi powiatu nowomiejskiego zarzucając mu trzy czyny o charakterze chuligańskim. Jeszcze tego samego dnia popołudniu kryminalni przewieźli podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Przypomnijmy: w środę (20.05) około godz. 4:00 przechodzień zaalarmował patrol Straży Miejskiej, o tym co działo się przy jednym z pomników w centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast tam pobiegli. Na ich widok dwóch mężczyzn zaczęło uciekać. Po krótkim pościgu strażnicy ujęli jednego z nich i przekazali patrolowi policji. Jak się okazało był to niespełna 20-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, w województwie warmińsko-mazurskim. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Krótko po zdarzeniu  kryminalni mieli już ustalenia dotyczące drugiego ze sprawców. Mężczyzna wiedząc, że policjanci go poszukują sam zgłosił się do komisariatu. 

Obaj zatrzymani usłyszeli trzy zarzuty. Policjanci zarzucili im, że działając wspólnie, w miejscu publicznym, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonali umyślnego uszkodzenia oraz znieważenia pomników. Policjanci ustali, że obaj mogą stać także za zniszczeniem elewacji  i okien w jednym z  toruńskich liceów, oraz  pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Szkody wynikłe z ich działania wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Obu mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia oraz wysoka  kara grzywny.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska

Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*