KWP – Miał na liczniku ponad 150km/h – video

KWP – Miał na liczniku ponad 150km/h – video

Data publikacji 26.02.2020

Motocyklem bez prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu, z podgiętą tablicą rejestracyjną, jechał 152 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h. Stracił prawo jazdy i naraził się na znaczny wydatek finansowy. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego motocyklistę.

Grupy „SPEED” działają w całym kraju od  lipca 2019 roku. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.


Tym razem (co widać na załączonym materiale filmowym) zatrzymali kierującego motocyklem, który na ulicy Warszawskiej w Poznaniu przekroczył ponad dwukrotnie obowiązującą na tym odcinku prędkości jazdy, jadąc 152 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h. Motocyklista nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu okazało się, że posiada tylko kat. „B” nieuprawniającą do kierowania tego typu motocyklem. Podczas kontroli ustalono również, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a tablica motocykla była celowo podgięta – stając się nieczytelną. Policjanci z niedowierzaniem przyglądali się również ubiorowi motocyklisty – sportowe, niskie buty, jeansy, puchowa kurtka – co w razie upadku, nawet przy stosunkowo małej prędkości, nie chroni w żaden sposób motocyklisty przed poważnymi obrażeniami. 27-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w kwocie 850 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.


Tegoroczna aura sprawia, że dla części motocyklistów sezon trwa nieprzerwanie. Na ulicach i drogach naszego województwa każdego dnia widać motocyklistów i motorowerzystów korzystających ze swoich pojazdów. Niestety, większy udział motocyklistów w ruchu, to również większe zagrożenie bezpieczeństwa w drogowym z ich strony.


W 2019 roku na terenie Wielkopolski miało miejsce 319 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 28 osób, a 297 zostało rannych. Początek bieżącego roku to kolejne tragedie na drodze z udziałem kierujących jednośladami. Od początku roku Policja wielkopolska odnotowała 4 takie wypadki drogowe, w których 4 osoby odniosły obrażenia ciała.


Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę, aby na drogach naszego województwa było bezpieczniej!


Maciej Bednik/MŚ

Ładowanie odtwarzacza…
Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*