Wszedł do niezamkniętego domu, skąd ukradł damską torebkę. Sprawca został zatrzymany, a policjanci apelują o ostrożność!

Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęła informacja od jednej z mieszkanek miasta, z której wynikało, że ktoś wszedł do jej domu i ukradł torebkę. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kobieta była w tym czasie w domu, a drzwi nie były zamknięte na klucz. W pewnym momencie zauważyła, że są one uchylone, co też wzbudziło jej podejrzenia. Kiedy wyjrzała na zewnątrz, dostrzegła mężczyznę wychodzącego z jej posesji. Okazało się, że z jednego z pomieszczeń zginął jej telefon komórkowy i torebka z zawartością pieniędzy, karty bankomatowej i dokumentów. Wtedy też o wszystkim poinformowała policję.

Kilka godzin później, w jednym ze złotoryjskich marketów, sprawca został zatrzymany. Rozpoznali go bliscy pokrzywdzonej. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec miasta, przy którym policjanci zabezpieczyli część skradzionych pieniędzy. Resztę mężczyzna wydał na zakup alkoholu. Telefon należący do pokrzywdzonej sprzedał, a dokumenty i kartę płatniczą wyrzucił do śmieci.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty kradzieży mienia i zniszczenia dokumentów. Zgodnie z kodeksem karnym, za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, dlatego też grozi mu wyższy wymiar kary.

Mając na uwadze to zdarzenie policjanci apelują do mieszkańców naszego województwa o ostrożność!

Pamiętajmy o zamykaniu na klucz drzwi mieszkań i domów, nawet wtedy kiedy w nich jesteśmy. Nie pozostawiajmy także wartościowych przedmiotów w przedpokojach i pomieszczeniach bezpośrednio przy drzwiach wejściowych. Złodziejowi wystarczy chwila, żeby nas okraść.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi   
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*