Connect with us

Filmiki

NAGRANIE Z OPOLA. Nie miał maseczki, kopał i atakował policjantów

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów usłyszał 31-latek. Mężczyzna nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w jednej z galerii handlowych w Opolu. W trakcie policyjnej interwencji był agresywny i szarpał się z funkcjonariuszami. Kilkukrotnie też kopnął jednego z policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz jego sprawą zajmie się prokuratura oraz sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W środę, 22 grudnia, na terenie jednej z galerii handlowych w Opolu, policjanci sprawdzali przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił mężczyzna, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. W trakcie legitymowania nie chciał podać swoich danych i zaczął zachowywać się agresywnie wobec policjantów. Po chwili próbował odejść z miejsca interwencji.

W tej sytuacji policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę, który zaczął się z nimi szarpać. W pewnym momencie kopnął on parokrotnie jednego z policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 31-latek, zamieszkały na co dzień w Niemczech.

Podejrzewany został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Został również przebadany przez lekarza. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Do sprawy przesłuchano również kilku świadków, którzy potwierdzili relacje policjantów. Teraz 31-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Z kolei towarzysząca mu partnerka również nie miała założonej maseczki. Odmówiła ona przyjęcia mandatu i wobec niej policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Cała ta interwencja mogła przebiec w zdecydowanie inny sposób. Ta sytuacja pokazuje z jaką agresją spotykają się niejednokrotnie policjanci, którzy w samym tylko Opolu każdego dnia podejmują ponad kilkadziesiąt interwencji. A my przypominamy, że czas pouczeń już dawno minął. Nie ma taryfy ulgowej dla osób, które w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących obostrzeń. Niestosowanie się do nich jest wykroczeniem, opisanym w artykule 116 par. 1a kodeksu wykroczeń.

Źródło: opolska.policja.gov.pl

Zobacz Filmik:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

2 komentarze

2 Comments

  1. patriota

    23 grudnia, 2021 at 3:52 pm

    najpierw dzban nie stosuje się do przepisów,nie słucha poleceń policjantów a później wycie i pretensje, a z boku jeszcze jakiś debil rzuca mięsem, jego za takie zachowanie też powinni spałować żeby nauczyć debila manier

  2. Ola

    18 stycznia, 2022 at 7:23 pm

    uśmiałam się do łez 😀 pata-fian gdyby nie cwaniakował to by nie skomlał rozpłaszczony na podłodze haha i ta jego dziu-nia skomląca jak zwierze haha Dostał to czego chciał 😀 Szokująca natomiast była postawa ludzi i szczeniaków wokół miejsca zdarzenia. Jak oni mogli zwracać się w taki sposób do starszych od siebie i w dodatku do policjantów?! Tak jak kolega Patriota zauważył, każdy z nich powinien dostać kilka solidnych pał po odwłoku czyli w ich wypadku po drugiej głowie!!! Czy wszyscy mieszkańcy Opola są tak pop-a-prani jak na tym filmiku?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki