Connect with us

Z Kraju

Polski Żołnierz uciekł na Białoruś i udzielił tam wywiadu?

W sieci pojawiają się informację jakoby Polski żołnierz strzegący granicy miał zdezerterować i uciec na Białoruś. 

Jak informuje 16 Dywizja Zmechanizowana w czwartek, 16 grudnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii, który zaginął podczas wykonywania zadań służbowych w okolicy miejscowości Narewka, Siemanówka i Jez. Siemanowskiego.

Niezwłocznie podjęta została szeroko zakrojona, intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są żołnierze i wszystkie działające na granicy służby. Poszukiwania cały czas trwają, a 16 Dywizja zmechanizowana nie potwierdza informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś.

Na Twieterze pojawią się zdjęcia z jego konwersacji, jakoby już wcześniej planował wyjazd za granicę Unii Europejskiej. To może sugerować, że Białoruskie służby mogły infiltrować sieci społecznościowe żołnierzy i wybierać te, które będzie można najłatwiej pozyskać – oczywiście przyjmując, że tak własnie było w tym przypadku bo żadnych oficjalnych informacji na obecną chwilę niema.

Minister Obrony Narodowej odniósł się do tej sytuacji pisząc, że „żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinen zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada”

Jak się dowiedzieliśmy przed chwilą po odebraniu meldunku od gen. dyw. K. Radomskiego dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję o odwołaniu ze stanowisk przełożonych żołnierza, który znalazł się na Białorusi. Odwołani zostali dowódca baterii, dowódca plutonu i dowódca 2 dywizjonu w Węgorzewie.

 

Na koncie społecznościowym Twitter Tadeusza Giczana  pojawił się wywiad z zaginionym żołnierzem. Mówi, w nim  o tym jak „polska straż graniczna zastrzeliła co najmniej dwóch polskich wolontariuszy, którzy próbowali pomóc migrantom”.  To pokazuje poziom propagandy.

W kolejnym fragmencie mówi, że Polski Rząd będzie mówił  o jego zaginięciu a nie ucieczce by powiedzieć prawdę co się stało. Przerażający jest poziom przygotowanej propagandy przez Białoruskie służby. Najpewniej cały wywiad zostanie pokazany w Białoruskiej publicznej TV.

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki