Connect with us

Z Kraju

Zaatakowano policjanta, musiał użyć paralizatora i gazu wobec kobiety i mężczyzny

W Internecie pojawił się film na którym widzimy jak kobieta odpycha policjanta a chwilę później mężczyzna zaatakował pięściami policjanta.

Film zaczyna się w momencie gdy policjant stoi w jednym ze sklepów w galerii handlowej wraz ze strażnikiem miejskim, trzyma w ręku paralizator. Próbuje zatrzymać mężczyznę, kobieta na to nie chce pozwolić i odpycha policjanta. W pewnym momencie policjant został zmuszony użyć gazu wobec mężczyzny i kobiety, którzy go odpychali i nie wykonywali poleceń.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w zamojskiej galerii handlowej. Policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej idąc pasażem zauważyli mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę bez założonej maseczki. Zwrócili im uwagę, aby zasłonili usta i nos. Pomimo tego, że nie zostali ukarani mandatem, ani nawet wylegitymowani, zaczęli obrażać i wyzywać mundurowych. Mężczyzna założył maseczkę, którą otrzymał od pracownika ochrony sklepu, jednak po wejściu do sklepu w kierunku funkcjonariuszy nadal kierowane były wulgaryzmy.

W pewnym momencie rodzeństwo  szybkim krokiem ruszyło w  kierunku policjanta i strażnika miejskiego. 32-latek rzucił się na policjanta. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę. Taki przebieg potwierdza jednoznacznie monitoring sklepowy. Ponieważ 32-latek nie chciał się uspokoić i w dalszym ciągu był agresywny, został użyty wobec niego gaz, a później paralizator. Agresywna wobec mundurowych była również siostra tego agresora, która odpychała policjanta, szarpała go utrudniając przeprowadzanie interwencji. Była ona nawet siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 32-latki został użyty gaz. W przestrzeni medialnej pojawił się film przedstawiający oczywiście wybrany fragment interwencji, a nie całość.

W tym przypadku rzucenie się bez żadnego powodu, notowanego zresztą wcześniej już mężczyzny na funkcjonariuszy musiało spotkać się ze zdecydowaną reakcją a postępowanie policjanta oraz strażnika miejskiego zmierzało do zatrzymania agresorów.

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą oni za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, ich  znieważenie oraz kierowanie wobec nich gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyzna już był wcześniej notowany przez policję.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu i Komenda Miejska Policji w Zamościu wobec podejrzanego 32-latka wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś odbędzie się posiedzenie sądowe w tej sprawie. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prezentujemy poniżej dwa nagrania.

W przestrzeni medialnej pojawił się film przedstawiający oczywiście wybrany fragment interwencji, a nie całość. Dlatego zdecydowaliśmy się opublikować oba nagrania z monitoringu na którym wyraźnie widać, jak mężczyzna rzuca się na funkcjonariuszy stojących przed sklepem.
br<

Od początku:

 

Fragment nagrania:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Comment

1 Comment

  1. Tonald Dusk

    14 grudnia, 2021 at 12:13 pm

    2022 rok a monitoring wciąż z 1992 (jakość). Co do typa – podwójnie napadł na funkcjonariusza, kobieta też atakowała, czego nie było widać na fimiku z facebooka (krecony telefonem). Słuszna decyzja funkcjonariuszy na użycie tasera.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Filmiki1 dzień ago

Rekin żywcem zjadł Rosjanina w Egipcie. Mocne nagranie.

Egipska Hurghada, popularna destynacja wakacyjna dla turystów z całego świata, stała się miejscem dramatycznego ataku rekina, który zszokował lokalną społeczność...

Filmiki3 dni ago

LEGNICA. Mężczyzna chodził z bronią w ręku, zobacz jego zatrzymanie! [FILM]

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców sąsiednich miejscowości o mężczyźnie przemieszczającym się drogą, trzymając w...

Filmiki2 tygodnie ago

Nagranie. Policjant wyciągnął broń, tłum chciał odbić zatrzymanego!

Incydent miał miejsce w Wierzchucinie (gmina Krokowa) koło Pucka, gdzie kilkadziesiąt osób próbowało powstrzymać policjantów przed zatrzymaniem młodego chłopaka. W...

Z Kraju3 tygodnie ago

Kilkadziesiąt osób zaatakowało interweniujących policjantów

Policjanci z Pucka dzięki dobremu rozpoznaniu, zabezpieczonym filmom, rozmowom z mieszkańcami oraz zdobytym informacjom zatrzymali na tę chwilę dwie osoby...

Filmiki3 tygodnie ago

Pobili nastolatka, który chciał rozdzielić bijące się dziewczyny

Nagranie przedstawiające brutalne pobicie, które zostało przesłane do naszej redakcji przez jednego z naszych czytelników, wstrząsnęło naszą społecznością. Film ukazuje...

Filmiki3 tygodnie ago

Gorlice. Brutalna bójka 14 i 17 latki – dzieciaki ze szkoły biły im brawo

Na przestrzeni ostatniego weekendu dotarły do nas informacje, że w parku w Gorlicach doszło do starcia pomiędzy dwiema nastolatkami. Cały...

Reklama

Ze Świata

Filmiki