Connect with us

Z Kraju

Zaatakowano policjanta, musiał użyć paralizatora i gazu wobec kobiety i mężczyzny

W Internecie pojawił się film na którym widzimy jak kobieta odpycha policjanta a chwilę później mężczyzna zaatakował pięściami policjanta.

Film zaczyna się w momencie gdy policjant stoi w jednym ze sklepów w galerii handlowej wraz ze strażnikiem miejskim, trzyma w ręku paralizator. Próbuje zatrzymać mężczyznę, kobieta na to nie chce pozwolić i odpycha policjanta. W pewnym momencie policjant został zmuszony użyć gazu wobec mężczyzny i kobiety, którzy go odpychali i nie wykonywali poleceń.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w zamojskiej galerii handlowej. Policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej idąc pasażem zauważyli mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę bez założonej maseczki. Zwrócili im uwagę, aby zasłonili usta i nos. Pomimo tego, że nie zostali ukarani mandatem, ani nawet wylegitymowani, zaczęli obrażać i wyzywać mundurowych. Mężczyzna założył maseczkę, którą otrzymał od pracownika ochrony sklepu, jednak po wejściu do sklepu w kierunku funkcjonariuszy nadal kierowane były wulgaryzmy.

W pewnym momencie rodzeństwo  szybkim krokiem ruszyło w  kierunku policjanta i strażnika miejskiego. 32-latek rzucił się na policjanta. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę. Taki przebieg potwierdza jednoznacznie monitoring sklepowy. Ponieważ 32-latek nie chciał się uspokoić i w dalszym ciągu był agresywny, został użyty wobec niego gaz, a później paralizator. Agresywna wobec mundurowych była również siostra tego agresora, która odpychała policjanta, szarpała go utrudniając przeprowadzanie interwencji. Była ona nawet siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 32-latki został użyty gaz. W przestrzeni medialnej pojawił się film przedstawiający oczywiście wybrany fragment interwencji, a nie całość.

W tym przypadku rzucenie się bez żadnego powodu, notowanego zresztą wcześniej już mężczyzny na funkcjonariuszy musiało spotkać się ze zdecydowaną reakcją a postępowanie policjanta oraz strażnika miejskiego zmierzało do zatrzymania agresorów.

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą oni za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, ich  znieważenie oraz kierowanie wobec nich gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyzna już był wcześniej notowany przez policję.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu i Komenda Miejska Policji w Zamościu wobec podejrzanego 32-latka wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś odbędzie się posiedzenie sądowe w tej sprawie. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prezentujemy poniżej dwa nagrania.

W przestrzeni medialnej pojawił się film przedstawiający oczywiście wybrany fragment interwencji, a nie całość. Dlatego zdecydowaliśmy się opublikować oba nagrania z monitoringu na którym wyraźnie widać, jak mężczyzna rzuca się na funkcjonariuszy stojących przed sklepem.
br<

Od początku:

 

Fragment nagrania:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Komentarz

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki