Connect with us

Z Kraju

Pilne: Z Białorusi ostrzelano polskie maszty wojskowe

ostrzelany masz wojskowy

Sytuacja na granicy staje się coraz bardziej napięta. Jak się dowiedzieliśmy wczorajszej nocy z terenu Białorusi w okolicach Terespola ostrzelano polskie oświetleniowe maszty wojskowe.

Jak informuje na Twiterze Ministerstwo Obrony Narodowej, w okolicach Terespola ostrzelane zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią. Reflektory zostały zniszczone w wyniku strzałów z broni pneumatycznej. Ostrzału dokonano z terenu Białorusi.

Do tego zdarzenia odniósł się Minister Obrony Narodowej:  ” Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony białoruskiej w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola.” – Napisał na Twietrze Miarusz Błaszczak

Jak informuje Straż Graniczna minionej doby tj.30.11 na granicy odnotowano 102 próby jej nielegalnego przekroczenia.Wydano 5 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski. Kilka grup cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium RP  m.in na odcinku ochranianym przez PSG w Mielniku.
Ostrzelany maszt oświetleniowy

Ostrzelany maszt oświetleniowy Zdjęcie: MON

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki