Policyjna akcja „Bezpieczny przejazd”

Policyjna akcja „Bezpieczny przejazd”

Data publikacji 26.06.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radzyńskiej jednostki prowadzą dziś od wczesnych godzin porannych akcję „Bezpieczny przejazd”. Mundurowi monitorują zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek.

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, zaistniałe na przejazdach kolejowych są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci radzyńskiej drogówki dzisiaj prowadzą akcję „Bezpieczny przejazd”. Nadrzędnym celem działań jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

W czasie dzisiejszych działań mundurowi rozmawiają z kierowcami o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywaniu się przed znakiem „Stop”.

Na szczęście do wypadków drogowych na przejazdach kolejowych dochodzi dość rzadko. Jednak z uwagi na fakt, że tego rodzaju zdarzenia charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych w dalszym ciągu będzie pozostawać pod nadzorem radzyńskich funkcjonariuszy Policji.

P.M.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*