Connect with us

Z Kraju

Grupa zadaniowa „HONOR”, będzie analizować wpisy w internecie. Będzie już jedno zawiadomienie

Staszewski WOT Honor

18 Listopada br. na stronie internetowej Wojsk Obrony Terytorialnej pojawił się wpis, informujący o powołaniu grupy zadaniowej HONOR. Jej zadaniem jest przeglądanie internatu  i odnajdywanie wpisów/komentarzy szkalujących żołnierzy i funkcjonariuszy. Grupa Honor już zainteresowała się jedną osobą, która znieważyła w internecie żołnierzy Wojska Polskiego.

Jak czytamy w komunikacie: „W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów. (..)  zespole znalazł się poza prawnikami czy studentami prawa, były policjant, obecnie żołnierz OT, który w swojej służbie w Policji zajmował się ściganiem osób szkalujących dobre imię Policji.”

Jak czytamy dalej  „Do głównych zadań grupy należy nie tylko reakcja na ewidentnie szkalujące honor żołnierza wypowiedzi osób publicznych, ale i wyszukiwanie treści w social mediach, oraz w komentarzach pod artykułami czy postami. Zespół specjalistów, będzie zajmował się także treściami zgłaszanymi przez żołnierzy OT, czy przez osoby mocno dotknięte czy obrażone treścią dotyczącą naszej formacji, na jaką natknęły się w Internecie czy w mediach.”

Grupa Zadaniowa Honor na swoim koncie Twitter właśnie zakomunikowała, że służba prawna Wojska Polskiego analizuje wpis Barta Staszewskiego znanego aktywistę LGBT, który stanął w obronie Kurdej-Szatan, a po zakończeniu analizy grupa HONOR złoży stosowne zawiadomienie do prokuratury.

 

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

1 Komentarz

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki