Connect with us

Poszukiwani

Śmiertelnie potrącił kierującego ruchem i uciekł pieszo. Publikujemy portret pamięciowy.

Polkowice wypadek

Dolnośląscy funkcjonariusze prowadzą poszukiwania kierowcy samochodu, który na drodze wojewódzkiej nr 331 w okolicach Polkowic (Dolnośląskie) miał śmiertelnie potrącić pracownika kierującego ruchem, a następnie uderzył w drzewo po czym miał uciec pieszo. Dolnośląska policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny.

Kierowca audi wyprzedzał maszynę leśną na prostym odcinku drogi. Kiedy wjechał na przeciwległy pas ruchu, potrącił pracownika kierującego ruchem na drodze – powiedział PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach młodszy aspirant Przemysław Rybikowski. W następstwie uderzenia 64-latek zmarł na miejscu.

Chwilę po potrąceniu mężczyzna wjechał do rowu, uderzył w drzewo i podjął pieszą ucieczkę  z miejsca zdarzenia.  Policjanci szukają sprawcy wypadku za pomocą psów tropiących i drona. W trakcie prowadzonych w tej sprawie działań policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszał się sprawca pochodzi z kradzieży, jaka miała miejsce na terenie Niemiec – przekazał nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Policyjni specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na podstawie zebranych w tej sprawie informacji sporządzili portret pamięciowy sprawcy śmiertelnego wypadku. Osoby, które rozpoznają widniejącego na nim mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości bądź miejsca przebywania, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pod nr tel. 47 874 72 00 (całodobowo) bądź pod nr alarmowym 112 (również całodobowo).

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki