Connect with us

Ze Świata

Prezydent USA Joe Biden wydał oświadczenie w sprawie uniewinnienia Kyle Rittenhouse

Nastolatek Kyle Rittenhouse, został oskarżony o to, że podczas zamieszek wywołanych przez ugrupowanie BLM w miasteczku Kenosha w ubiegłym roku dopuścił się zabójstwa, nieumyślnego zabójstwa i próby zabójstwa, wczoraj został uniewinniony od wszystkich zarzutów. Ława przysięgłych uznała, że działał w samoobronie.

Przypomnijmy w sierpniu 2020 r. w Kenoshy (Wisconsin) miały miejsce protesty, które ostatecznie zamieniły się w zamieszki, miały miejsca podpalenia i grabieże mienia. Wydarzenia te były następstwem w reakcji na incydent, w którym biały policjant postrzelił podczas interwencji czarnoskórego mężczyznę, który wyrwał policjantowi paralizator i skierował go w kierunku niego.

Na początku tego roku, prokurator okręgowy hrabstwa Kenosha Michael Graveley stwierdził, że funkcjonariusz Rusten Sheskey działał w samoobronie i  w związku z tym nie będzie stawiał zarzutów. W związku z wczorajszym uniewinniającym wyrokiem na stronie białego domu pojawiło się oświadczenie Prezydenta USA Joe Bidena, w którym informuję, że on również jest zły na ten werdykt.

” Chociaż werdykt w sprawie Kenosha sprawi, że wielu Amerykanów poczuje się złość i zaniepokojenie, w tym ja, musimy przyznać, że przemówiła ława przysięgłych. Złożyłem obietnicę zjednoczenia Amerykanów, ponieważ wierzę, że to, co nas łączy, jest o wiele większe niż to, co nas dzieli. Wiem, że nie wyleczymy ran naszego kraju z dnia na dzień, ale niezłomnie zobowiązuję się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby każdy Amerykanin był traktowany równo, uczciwie i z godnością, zgodnie z prawem.

Wzywam wszystkich do pokojowego wyrażania swoich poglądów, zgodnych z rządami prawa. W naszej demokracji nie ma miejsca na przemoc i niszczenie mienia. Biały Dom i władze federalne skontaktowały się z biurem gubernatora Eversa, aby przygotować się na jakikolwiek wynik w tej sprawie, a ja rozmawiałem z gubernatorem dziś po południu i zaoferowałem wsparcie i wszelką pomoc potrzebną do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.”

Na obecną chwilę nie ma doniesień by dochodziło do zamieszek, w niektórych miastach zebrała się jedynie mała grupa protestujących.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki