Connect with us

Uncategorized

Zaatakowano żołnierza RP na granicy. Oddał dwa strzały ostrzegawcze

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, dziś doszło do ataku na żołnierza RP na odcinku granicznym w okoli Szudziałowa.

Z informacji wynika, że żołnierz został uderzony grubą gałęzią w klatkę piersiową, w odpowiedzi na atak, żołnierz oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze, naszemu żołnierzowi na szczęście nic się nie stało. Jak wiemy to nie jedyny przypadek ataku migrantów, w której doszło do strzału ostrzegawczych ze strony naszych służb

Wczoraj w rejonie Białowieży doszło do próby siłowego przekroczenia granicy przez grupę kilkuset migrantów. Atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia. Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze – Napisało na Twitter Ministrostwo Obrony Narodowej

Po dotarciu na miejsce wsparcia Straży Granicznej i Policji sytuacja uspokoiła się. Służby graniczne Białorusi przewiozły większą część migrantów w głąb lasu.  Jak informuje Stanisław Żaryn Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych w Mińsku gromadzą się kolejne grupy migrantów, którzy zapewne będą transportowani na Zachód, w kierunku Polski lub Litwy.

Jak informuje Straż Graniczna wczoraj odnotowano 468 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Obecnie granicy strzeże 13 tysięcy żołnierzy z czterech dywizji, 1200 policjantów a jeszcze dziś po uroczystościach związanych obchodzeniem Święta Niepodległości, ochronę granicy wesprze kolejnych 800 policjantów z czego 100 z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”

Pod Bramą Brandenburską rozwinięty został transparent z wyrazami poparcia dla Polski.

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki